Parę dni temu pisaliśmy o tym, że Samsung przygotowuje Androida 4.3 Jelly Bean dla poprzedniego tabletofonu Galaxy Note II. Jak się okazuje, oprogramowanie jest w trakcie testów i ma zostać udostępnione jeszcze w tym roku. Najnowsze informacje potwierdzają terminy wydania aktualizacji systemu, zarówno dla Galaxy Note II jak i smartfonów z rodziny Galaxy S – Galaxy S III i Galaxy S 4.

android-4-3-s3-s4-note2

W Internecie za sprawą SFR, francuskiego operatora telefonii komórkowej pojawiły się informacje o aktualizacji trzech urządzeń Samsunga do Androida 4.3 Jelly Bean. Według dokumentu pierwszy nowszą wersję oprogramowania otrzyma smartfon Galaxy S 4 i ma to się stać już w przyszłym miesiącu – październiku. Następne w kolejce będą dwa pozostałe urządzenia – Galaxy S III i Galaxy Note II, które zostaną uaktualnione na przełomie listopada i grudnia.

Android 4.3 Jelly Bean dla S III, S 4 i Note II [źródło: SFR]
Android 4.3 Jelly Bean dla S III, S 4 i Note II [źródło: SFR]

Dokładna data nowej wersji softu nie jest jeszcze znana, ale już teraz wiadomo, że aktualizacja będzie dostępna w trybie OTA (Over-the-Air) jak i za pośrednictwem programu Samsung Kies.

źródło: PhoneArena