Samsung w swoim obecnym flagowym modelu z rodziny Galaxy S po raz pierwszy zastosował odświeżoną, drugą wersję interfejsu TouchWiz. Zmiany były widoczne nie tylko w ustawieniach (reorganizacja i podział na zakładki), ale także na ekranie blokady, gdzie między innymi dodano nowe efekty. Jeśli taki sposób odblokowania ekranu przypadł Wam do gustu to mam dobrą wiadomość – można go ściągnąć i zainstalować na każdym smartfonie z Androidem!

Ekran blokady z Galaxy S4 [źródło: Google Play]
Ekran blokady z Galaxy S4 [źródło: Google Play]

W smartfonie Galaxy S 4 obok charaterystycznego efektu „plumkania” znanego chociażby z Galaxy S III, pojawił się nowy efekt świetlny, który w połączeniu z tapetą z balonami był w pewnym sensie znakiem rozpoznawczym smartfonu. Teraz taki sam ekran może mieć każdy, kto posiada smartfon z systemem Android w wersji 4.0 lub wyższej. Wystarczy pobrać aplikację o oryginalnie brzmiącej nazwie – „Blokada ekranu Galaxy S4”.

Ekran blokady z Galaxy S4 [źródło: Google Play]
Ekran blokady z Galaxy S4 [źródło: Google Play]

Aplikacja jest naprawdę świetna, bo dodaje do naszego smartfonu niemalże identyczny ekran blokady jak w Galaxy S 4. Z resztą potwierdzają to oceny w Google Play – 4,7/5 gwiazdek i grubo ponad 10 tysięcy pobrań w dniu dzisiejszym. Mamy więc ten sam efekt światła (efekt kropli wody też jest), te same dźwięki, możliwość dodania skrótów do aplikacji, a także dowolnej edycji standardowego napisu Life companion. Jedynym minusem jest reklama wyświetlająca się u dołu ekranu w ustawieniach (pojawia się po kilku sekundach dlatego nie ma jej na poniższym screenie), ale w końcu aplikacja działa jak należy (sprawdzałem na Galaxy Note II) i w dodatku jest bezpłatna, więc można przymknąć na to oko 😉

Ekran blokady z Galaxy S4 - Ustawienia [źródło: Google Play]
Ekran blokady z Galaxy S4 – Ustawienia [źródło: Google Play]

Ekran blokady jest dostępny w formie aplikacji, którą pobieramy z Google Play. Ktoś już testował? Jak Wam się podoba?

google-play-pobierz

źródło: Google Play przez SamMobile