Zaprezentowany pod koniec 2011 roku ChatON był wówczas prostym komunikatorem, pozwalającym na komunikację między użytkownikami smartfonów Galaxy z Androidem i Wave z bada. Z wersji na wersję program był udoskonalany, nie tylko poprzez wprowadzanie nowych funkcji, ale też zwiększanie kompatybilności z innymi systemami i urządzeniami. ChatON staje się coraz bardziej popularny, na co między innymi wskazuje liczba aktywnych użytkowników – jest ich już ponad 100 milionów.

ChatON [źródło: Samsung]
ChatON [źródło: Samsung]

ChatON w obecnej formie to rozbudowana usługa mobilna ułatwiająca komunikację. Program pozwala na przesyłanie nie tylko zwykłych wiadomości tekstowych, ale także wzbogacać je o zdjęcia, animacje, pliki audio i wideo, informacje o lokalizacje, dane kontaktowe czy zadania z kalendarza. Dodatkowo można prowadzić czat grupowy z kilkoma znajomymi i co ciekawe tworzyć własne animowane wiadomości.

Z komunikatora mogą korzystać posiadacze smartfonów i tabletów z systemem Android, iOS, BlackBerry, Windows Phone i bada, ale także użytkownicy komputerów osobistych z pozycji przeglądarki internetowej. ChatON jest dostępny w 63 językach i działa oficjalnie w ponad 237 krajach. Nie powinna więc dziwić informacja, że z programu ChatON korzysta już ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie.

Mimo tego, że 50 milionów użytkowników aktywowało ChatON na swoim urządzeniu zaledwie w 4 miesiące po jego premierze, na przekroczenie 100-milionowej granicy musieliśmy czekać aż dwa lata. Jak podają zagraniczne źródła (powołując się na dane pochodzące od Samsunga), ChatON odnotowuje stały wzrost w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Chiny czy Indie, a w Europie i na Bliskim Wschodzie staje się coraz bardziej popularny.

To dobrze rokuje na przyszłość, ale do innych konkurencyjnych rozwiązań trochę jeszcze brakuje. Przykładem jest chociażby program WhatsApp, który może ma mniej funkcji, ale posiada ponad 300 milionów aktywnych użytkowników. A czy Wy korzystacie z usługi ChatON? Dajcie znać poniżej. Jeśli jeszcze nie macie komunikatora na swoim urządzeniu, warto go pobrać stąd i sprawdzić, bo jest darmowy.

[poll id=”4″]

źródło: SamMobile