Niewątpliwie wczorajszy dzień był bardzo ważny dla użytkowników smartfonów Galaxy S 4 i chyba nikomu nie muszę przypominać, co było tego powodem. Niespełna 16 godzin temu informowałem Was o wycieku testowego Androida 4.3 Jelly Bean dla flagowego modelu Samsunga z rodziny Galaxy S, a już podobne oprogramowanie jest dostępne dla tabletofonu Galaxy Note II. Sprawdźmy, co takiego wprowadza.

galaxy-note-2-android-4-3-jelly-bean

Według wielu informacji, Samsung Galaxy Note II i Galaxy S III otrzyma oficjalną aktualizację do nowszej wersji Androida dopiero na przełomie listopada i grudnia. Update ma nie tylko zmienić system na 4.3 Jelly Bean i wprowadzić kilka funkcji znanych z Galaxy S 4 czy Galaxy Note 3, a przede wszystkich dodać wsparcie dla zegarka Galaxy Gear. Posiadacze Galaxy S III muszą się jeszcze wstrzymać, bo jak na razie testowe oprogramowanie pojawiło się dla 2. generacji tabletofonu Galaxy Note.

Samsung tydzień temu rozpoczął testy Androida 4.3 Jelly Bean dla Galaxy Note II, więc do wycieku predzej czy później musiało dojść. Tak też się dzisiaj stało, bo w sieci za sprawą wietnamskiego serwisu tinhte pojawiło się testowe oprogramowanie oznaczone jako N7100XXUEMI6. Z początku większość użytkowników uznało tą informację za fake, do czasu aż wyciek pojawił się na forum XDA, a potem został potwierdzony przez serwis SamMobile. Tak więc moi drodzy, mamy pierwszy soft z najnowszym Androidem (nie licząc wersji 4.4) dla Galaxy Note II, więc warto przyjrzeć się zmianom jakie możemy spotkać w systemie po instalacji.

Wygląda na to, że zmian w oprogramowaniu dla Galaxy Note II jest znacznie więcej niż w tym wczorajszym dla Galaxy S 4. Poprawiła się szybkość działania systemu i pojawiło się kilka nowości z Galaxy S 4 (z Androida 4.2.2 Jelly Bean), ale nadal trzeba pamiętać, że jest to wersja testowa, która z pewnością nie jest wolna od błędów.

[nggallery id=138]

Oprogramowanie wprowadza nowy wygląd galerii, odświeżony dialer i klawiaturę oraz nową aplikację S Voice. Ustawienia są teraz posegregowane w cztery kategorie, mamy w pełni konfigurowalną belkę powiadomień (przesunięcie dwoma palcami belki w dół pokazuje wszystkie przyciski), pojawił się efekt świetlny na ekranie blokady i kilka aplikacji z Galaxy S 4 jak zegar, kalkulator, aplikacja wiadomości czy odtwarzacz wideo. Niestety nie znajdziemy jednak przezroczystego paska powiadomień, nowej aplikacji aparatu czy najnowszych funkcji z Galaxy Note 3 (Air Command, nowa S Notatka itp.)

Model: GT-N7100
Region: Europa
Wersja systemu: Android 4.3 Jelly Bean
Lista zmian: 1750609
Data kompilacji: Środa, 25 września 2013
Kod: OXA
PDA: N7100XXUEMI6
CSC: N7100OXAEMI6
MODEM: N7100XXUEMI6

N7100XXUEMI6 (1,24 GB) – Pobierz
Hasło: wagnervaz 

Nowe oprogramowanie można wrzucić na swojego Galaxy Note II za pomocą programu Odin, pamiętając o wykonaniu na końcu Wipe i Factory reset z poziomu trybu Recovery. Jeśli ktoś nie wie od czego zacząć zapraszam do lektury Galaktycznego Poradnika, który z pewnością wyjaśni sporo kwestii związanych z wgrywaniem oprogramowania. Pamiętajcie jednak, że jest to nadal oprogramowanie testowe, które może zawierać błędy i wgrywanie je na własną odpowiedzialność.

Ja osobiście wstrzymam się od wrzucania Androida 4.3 Jelly Bean na swój telefon, bo w sieci krążą różne informacje na temat zabezpieczenia Samsung KNOX w tym oprogramowaniu. W skrócie KNOX wykrywa, że na urządzeniu zostało wgrane nieoficjalne oprogramowanie i w ten sposób możemy pożegnać się z gwarancją. Jeśli jednak są wśród nas odważne osoby (lub te, które już nie mają telefonu na gwarancji), które przetestowały już tą paczkę, czekam na informacje i wrażenia z użytkowania.

źródło: XDA, SamMobile

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj