Spośród trzech urządzeń Samsunga, które w najbliższych tygodniach mają dostać aktualizację do Androida 4.3 Jelly Bean, Galaxy S 4 stoi jako pierwszy w kolejce. Zgodnie z zapowiedziami flagowy przedstawiciel serii Galaxy S ma otrzymać nowszą wersję systemu od Google jeszcze w tym miesiącu. Nikt chyba nie spodziewał się, że zobaczymy Galaxy S 4 pracującego pod kontrolą Androida 4.3 Jelly Bean już pierwszego dnia października.

galaxy-s4-4-3-jelly-bean

Oprogramowanie oznaczone jako I9505XXUEMI8, które wyciekło do sieci jest co prawda testowe, ale jak zapewnia serwis SamMobile, działa nad wyraz stabilnie i płynnie. Można to z resztą zweryfikować na poniższym filmie, który pokazuje naważniejsze zmiany jakie zaszły w nowej wersji systemu dla Galaxy S 4. Na obecną chwilę dużych zmian nie ma się jednak co spodziewać. Oprócz zauważalnej poprawy szybkości i płynności działania, w oprogramowaniu dodano Reading mode (optymalizacja ekranu do czytania), dwie nowe aplikacje – Samsung Wallet i Samsung KNOX oraz ulepszono wygląd klawiatury. Jak podaje SamMobile, poprawiono również odwzorowanie kolorów na wyświetlaczu, przez co tekst jest na nim dużo ostrzejszy niż do tej pory.

Aktualizacja w dalszym ciągu jest rozwijana, więc nie sugerujcie się za bardzo tymi kilkoma wyżej wymienionymi nowościami. Z pewnością zmian i nowych funkcji będzie więcej, ale musimy jeszcze nieco uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalną aktualizację.

Jeśli są jednak osoby, które nie wytrzymają ani minuty dłużej, by zainstalować Androida 4.3 Jelly Bean na swojej „Czwórce”, mogą to zrobić pobierając niezbędną paczkę z oprogramowaniem z poniższego linku. Instrukcja wgrywania oprogramowania została przygotowana w pierwszym Galaktycznym Poradniku, więc nie zapomnijcie do niego zajrzeć. Pamiętajcie jednak, że jest to oprogramowanie nieoficjalne (testowe) i nie odpowiadamy za ewentualne problemy.

Model: GT-I9505
Region: Europa
Wersja systemu: Android 4.3 Jelly Bean
Lista zmian: 1715731
Data kompilacji: Piątek, 20 września 2013
Kod: OXA
PDA: I9505XXUEMI8
CSC: I9505OXAEMI8
MODEM: I9505XXUEMI8

I9505XXUEMI8 (1566,1 MB) – Pobierz

Z niecierpliwością czekam na informacje od pierwszych testerów nowego oprogramowania. Dajcie znać czy wychwyciliście jeszcze coś nowego w systemie Android 4.3 Jelly Bean dla Galaxy S 4. Sekcja komentarzy jest do Waszej dyspozycji 😉

źródło: SamMobile