Musicie przyznać, że brakuje mocnych smartfonów wyposażonych w dwa sloty na karty SIM, szczególnie jeśli spojrzymy na polskie półki sklepowe. Dochodzą do nas słuchy, że Samsung planuje wypuszczenie na rynek nowej wersji swojego najnowszego tabletofonu Galaxy Note 3, wyposażonego właśnie w dwa miejsca na karty od operatora. Gdzie taki wariant będzie dostępny?

W chwili obecnej oficjalnie Samsunga Galaxy Note 3 można zakupić z układem Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz, oznaczonego jako SM-N9005. Dotyczy to nie tylko Polski, ale też innych zagranicznych. Podczas zakupu warto zwrócić szczególną uwagę na wersję regionalną danego egzemplarza, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w postaci niedziałającej karty SIM. W skrócie – model europejski będzie zgodny z kartami SIM od operatora sieci telefonii komórkowej z Europy.

galaxy-note-3-dula-sim
Samsung Galaxy Note 3 z dual SIM [źródło: Zing]

Już niedługo ma jednak pojawić się wersja bez zabezpieczenia  regionalnego i mam tutaj na myśli tabletofon Galaxy Note 3 z dwoma slotami na karty SIM. Co prawda wariant ten prawdopodobnie będzie dostępny tylko w Chinach i kilku państwach azjatyckich, ale brak blokady pozwoli na swobodne sprowadzenie tego modelu do innych krajów. Cena, jakby na to nie patrzeć, najwydajniejszego smartfonu z dual SIM będzie nieco wyższa od wersji standardowej i wyniesie około 735 euro (ok. 3080 złotych).

Ktoś zainteresowany? Przyznam się szczerze, że chciałbym kiedyś w Polsce zobaczyć smartfon z dual SIM wydajniejszy i lepszy od Galaxy Grand Duos czy chociażby Galaxy S 4 mini Duos, który jak się orientuję oficjalnie nie jest nawet dostępny w naszym kraju (można znaleźć go np. na Allegro).

źródło: Zing przez SamMobile