Od jakiegoś czasu po sieci krążą plotki o smartfonie Samsunga z elastycznym ekranem, który podobno jeszcze w tym miesiącu ma zostać zaprezentowany. Nie jest znana dokładna data premiery, ale już teraz możemy rzucić okiem na przypuszczalną specyfikację nowego smartfonu i trzeba przyznać, że jest całkiem interesująca.

Dane techniczne wskazują na smartfon wyposażony w 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Mówi się, że będzie to wyświetlacz elastyczny (flexible), ale nie oznacza to, że będzie go można dowolnie wyginać i przekształcać. Zapewne ekran będzie w jakimś stopniu wygięty, podobnie jak to było w przypadku Galaxy S Advance czy tzw. telewizorów Curved OLED, które mogliśmy zobaczyć na tegorocznych targach IFA 2013.

flexible-screen-samsung

Dalsza specyfikacja wskazuje na obecność czterordzeniowego procesora (możliwe że będzie to najnowszy Exynos bądź Snapdragon 800), 2 GB pamięci RAM i aparatu o matrycy 8 milionów pikseli z podwójną diodą doświetlającą LED. Urządzenie ma działać pod kontrolą systemu Android w najnowszej dostępnej wersji 4.3 Jelly Bean.

Na chwilę obecną to wszystko co wiadomo o smartfonie Samsunga z ekranem flexible. Jak można zauważyć główne parametry klasyfikują się gdzieś pomiędzy Galaxy S III i Galaxy S 4, więc śmiało nowego smartfona będzie można zaliczyć to urządzeń wyższej klasy. Zagadką jest też nazwa smartfonu, bo nie wiadomo nawet czy będzie należał do rodziny Galaxy. Mam nadzieję, ze dowiemy się tego już w tym miesiącu.

źródło: SamMobile