Od dobrych kilkunastu dni możemy natrafić na informacje o tajemniczym smartfonie Samsunga, który na tle innych urządzeń ma wyróżniać się elastycznym (wygiętym) ekranem. Najnowsze informacje wskazują jednak, że premiera smartfonu rzeczywiście może odbyć się w tym tygodniu, a samo urządzenie będzie występować pod nazwą Galaxy Round.

W tej chwili wygląd smartfonu z elastycznym ekranem możemy sobie wyobrazić w myślach, bo jak do tej pory pojawiła się w sieci tylko jego przypuszczalna specyfikacja. Według niej smartfon ma mieć 4,7-calowy ekran HD, czterordzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM i 8-megapikselowy aparat, co klasyfikuje go gdzieś między dwiema ostatnimi generacjami smartfonów z rodziny Galaxy S – Galaxy S III i Galaxy S 4.

Samsung Youm [źródło: rootzwiki]
Samsung Youm [źródło: rootzwiki]

Jak jednak podają zagraniczne źródła, Galaxy Round (tak ma nazywać się pierwszy smartfon Samsunga z ekranem flexible, choć równie dobrze może to być nazwa testowa) parametrycznie możemy być zbliżony do najnowszego tabletofonu Galaxy Note 3, więc znana nam do tej pory specyfikacja może jeszcze ulec zmianie. Co ciekawe ekran smartfonu będzie wykonany nie ze szkła, a z tworzywa sztucznego, co ma przełożyć się na jego większą trwałość (na upadki, nie zarysowania) i mniejszy koszt produkcji.

Ile smartfon może kosztować? Nie ma jeszcze oficjalnych danych, ale jak podaje serwis SamMobile, cena smartfonu będzie wysoka ze względu na to, że Samsung będzie go produkował w ograniczonej ilości. Ciągle są to jednak niepotwierdzone informacje stąd też wpis ląduje do kategorii Plotki i ciekawostki. Powiem Wam, że jestem bardzo ciekawy jak to urządzenie będzie prezentować się na żywo. A Wy?

źródło: SamMobile