Google Glass to niesamowity i najbardziej futurystyczny wynalazek ostatnich lat. Firma z Mountain View stworzyła produkt, który oparty jest na bazie zwykłych okularów, ale ma niezwykłe możliwości, przez co jest powodem do westchnień wielu maniaków mobilnych technologii. Jak się okazuje, Samsung też chce mieć w swoim portfolio inteligentne okulary.

Osobiście miałem okazję założyć na nos okulary Google Glass i powiem Wam, że kilka minut zabawy sprawiło, że od razu zakochałem się w tym wynalazku. Myślę, że gdybym miał je na co dzień, moim ulubionym powiedzeniem od razu stałoby się OK, glass. Po prostu zacytuje klasyka – Shut up and take my money 😉

Google Glass [źródło: SamMobile]
Google Glass [źródło: SamMobile]

Zanim jednak Google Glass trafi do sprzedaży (o ile w ogóle to się stanie) minie trochę czasu.Chodzą pogłoski, że będzie to pierwsza połowa przyszłego roku, ale puki co, oficjalna data premiery nie została ujawniona. Alternatywą dla okularów Google może okazać się projekt o nazwie Gear Glass, czyli nic innego jak multimedialne okulary od firmy Samsung.

Według Eldar Murtazin, znanego użytkownika Twittera, który niejednokrotnie był źródłem różnych przecieków, Samsung jest w trakcie tworzenia własnej wersji inteligentnych okularów, które zobaczymy na przełomie kwietnia i maja 2014 roku. Trzeba jednak podchodzić do tej informacji z pewnym dystansem, bo jak na razie nie została ona przez nikogo potwierdzona, a sam Eldar czasami mijał się z prawdą.

Nie mniej jednak Samsung jest zdolny do stworzenia takiego gadżetu, co udowodnił wypuszczając na rynek swój pierwszy inteligentny zegarek Galaxy Gear. Mam nadzieję, że z okularami będzie podobnie.

źródło: Twitter przez SamMobile