Jeszcze parę dni temu nie wiedzieliśmy nic, a dzisiaj mamy już wszystkie informacje na temat smartfonu Samsunga z wygiętym ekranem. Samsung Galaxy Round, taką nazwę nosi pierwszy smartfon południowokoreańskiego producenta z zakrzywionym 5,7-calowym wyświetlaczem Super Flexible AMOLED, którego rozdzielczość to FullHD. Czym jeszcze wyróżnia się to urządzenie?

Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]

Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że Samsung Galaxy Round jest mocno wzorowany na zaprezentowanym miesiąc temu tabletofonie Galaxy Note 3. Smartfon posiada ekran o takiej samej przekątnej i rozdzielczości, pracuje pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon 800 wspomaganego przez 3 GB pamięci RAM, działa w oparciu o system Android 4.3 Jelly Bean i ma nawet port USB 3. generacji oraz podobną fakturę tylnej obudowy. Główną różnicą jest fakt, że smartfon ma zakrzywioną budowę (podobnie jak telewizory Curved OLED).

Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]

W czym taka konstrukcja ma być lepsza od klasycznej? W obecnej chwili możemy tylko spekulować, bo zalety takiego rozwiązania nie zostały jeszcze sprawdzone. Nie mniej zakrzywiona obudowa i skóropodobny tył mogą sprawić, że telefon będzie odpowiednio leżał w dłoni i lepiej się jej trzymał. Ponadto ekran może być w mniejszym stopniu narażony na uszkodzenia. Można nawet powiedzieć, że telefon będzie lepiej trzymać w kieszeni spodni, bo jeśli wsadzimy go ekranem do wewnątrz, dopasuje się do kształtu nogi 🙂

Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]

Samsung w swoim najnowszym wynalazku dodał nowe funkcje, które wykorzystują zakrzywioną konstrukcję i wbudowane czujniki. Poniżej opis kilku z nich:

  • Roll Effect – umożliwia użytkownikowi sprawdzenie najważniejszych informacji jak godzina, data, nieodebrane połączenia, nieprzeczytane wiadomości czy stan akumulatora, kiedy ekran jest przygaszony. Wystarczy „zakołysać” telefonem, a ekran się aktywuje i wyświetli informacje. Funkcja działa identycznie jak Szybki podgląd w innych smartfonach Galaxy, kiedy machniemy ręką nad ekranem.

  • Bounce UX – pozwala kontrolować odtwarzanie muzyki, gdy ekran jest wyłączony. Wystarczy dotknąć lewej strony urządzenia i lekko je przechylić żeby odtworzyć poprzedni utwór i analogicznie dotknąć przy prawej krawędzi, by grać utwór następny.
  • Obsługa jedną ręką (One-Hand Operation) – funkcja znana z Galaxy Note 3, która umożliwia za pomocą jednego gestu pomniejszyć obszar roboczy, co sprawia, że można komfortowo obsługiwać telefon za pomocą jednej ręki.

Są jeszcze funkcje jak Gravity Effect i Side Mirror. Pierwsza ma związek ze wspomnianą opcją Bounce UX, a druga będzie miała podobne zastosowanie tyle tylko, że w galerii.

Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]

Galaxy Round mimo tego, że wielkościowo jest podobny do Galaxy Note 3, waży 154 gramy i ma tylko 7,9 milimetry grubości. W smartfonie znajdziemy jeszcze całkiem pojemną baterię 2800 mAh, 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością jej powiększenia za pomocą kart microSD do 64 GB i dwa aparaty – główny o matrycy 13 Mpix i 2-megapikselowy z przodu. Ponadto smartfon wspiera super-szybką sieć LTE-A, co sugeruje napis na tylnej części obudowy.

Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Round [źródło: Samsung]

Samsung Galaxy Round będzie dostępny w Korei Południowej już od 10. października w jednej wersji kolorystycznej – Luxury Brown (więcej wariantów pojawi się w późniejszym terminie). Smartfon został wyceniony na 1 089 000 koreańskich wonów, co w przeliczeniu daje około 1000 dolarów i około 3150 złotych, a więc tanio nie będzie. Na chwilę obecną nie wiadomo nic na temat ewentualnej premiery smartfonu w Europie.

źródło: Samsung

2 KOMENTARZE

  1. Samsung znów skopiował wygięte iPhony, na których usiedli niezbyt rozgarnięci użytkownicy i znów Apple będzie ich pozywać za wygięty ekran 🙂 To taki żarcik oczywiście. Pomysł intrygujący co najmniej może się sprawdzić ale zobaczymy co będzie dalej. Może ekrany bardziej wypukłe co jest ideą z Nokii N9?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj