Jak zapewne wiecie, Samsung w swojej ofercie ma mnóstwo smartfonów, przygotowanych z myślą o każdym użytkowniku, niezależnie od tego jakim portfelem dysponuje. Można znaleźć zarówno te najsłabsze „jednordzeniowce” jak i te najwydajniejsze, najnowsze (i wszystko „naj”), czego przykładem jest Galaxy S 4 czy Galaxy Note 3. Sytuacja chyba trochę wymknęła się spod kontroli, bo firma z tych prostych urządzeń, zrobiła jeszcze bardziej proste, dopisując do nich słowo Lite.

galaxy-trend-lite-galaxy-fame-lite

Jeśli interesujecie się mobilnymi urządzeniami, zapewne przeleciały Wam przed oczami takie smartfony jak Galaxy Fame czy Galaxy Trend. Są to niezbyt drogie, wyposażone w jednordzeniowe układy smartfony, które idealnie nadają się dla dzieci lub osób, które rozpoczynają przygodę w świecie Androida. Jak się dowiadujemy, obydwa smartfony zostały jeszcze bardziej „odchudzone”.

Tak powstały dwie nowe sztuki – Galaxy Fame Lite (GT-S6790) i Galaxy Trend Lite (GT-S7390). Pierwszy dysponuje procesorem o taktowaniu 850 MHz, 512 MB pamięci RAM i aparatem o matrycy 3 milionów pikseli. Ma 3,5-calowy ekran HVGA, 4 GB pamięci na dane, baterię o pojemności 1300 mAh i działa pod obsługą Androida 4.1 Jelly Bean. Tak więc w porównaniu do swojego starszego i mocniejszego brata, model Lite ma trochę wolniejszy procesor (Galaxy Fame miał 1 GHz) i został pozbawiony przedniej kamery i modułu NFC.

Samsung Galaxy Fame Lite [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Fame Lite [źródło: Samsung]

[nggallery id=141]

Podobny zabieg przeszedł Galaxy Trend Lite, choć kuracja odchudzająca nie była aż tak drastyczna jak wyżej. Smartfon ma ten sam jednordzeniowy procesor 1 GHz oraz 4 GB pamięci wbudowanej i baterię 1500 mAh, co Galaxy Trend, ale zmniejszono ilość pamięci RAM z 768 MB na 512 MB, zastosowano 3-megapikselowy aparat i usunięto przednią kamerę – podobnie jak w Fame Lite.

Samsung Galaxy Trend Lite [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Trend Lite [źródło: Samsung]

[nggallery id=140]

Oba smartfony zostały oficjalnie potwierdzone przez holenderski oddział Samsunga, ale nie ma jeszcze informacji kiedy trafią do sprzedaży. Nawet jeśli szybko się to nie stanie to płakać nie będę, bo według mnie smartfony są kompletnie nie potrzebne. Wyglądają niemal identycznie co inne smartfony tej klasy i niczym szczególnym się nie wyróżniają. A co Wy myślicie na ten temat?

źródło: Samsung przez SamMobile