Samsung tuż przed oficjalnym rozpoczęciem targów IFA 2013 na gali Mobile Unpacked poinformował, że jeszczew tym roku aktualizację do Androida 4.3 Jelly Bean dostaną trzy urządzenia – Galaxy Note II, Galaxy S III i Galaxy S 4. Ten ostatni ma już to za sobą. Po dwóch wyciekach oprogramowania – testowego I9505XXUEMI8 i finalnego I9505XXUEMJ3, Samsung oficjalnie rozpoczął proces udostępniania Androida 4.3 Jelly Bean dla swojego obecnego flagowca z rodziny Galaxy S.

Jeśli dobrze pamiętacie, Samsung Galaxy S 4 swoją oficjalną premierę miał w nocy z 14 na 15 marca 2013 roku w nowojorskim Radio City Music Hall. Smartfon został zaprezentowany z Androidem 4.2.2 Jelly Bean na pokładzie, w którym wprowadzono kilka zmian wizualno-funkcjonalnych. Teraz, po 7 miesiącach od premiery Galaxy S 4 doczekał się odświeżenia w postaci kolejnej wersji Androida – 4.3 Jelly Bean.

galaxy-s4-4-3-jelly-bean

Jak podaje serwis SamMobile, Samsung rozpoczął dzisiaj oficjalną aktualizację smartfonów Galaxy S 4 (model GT-I9505) do Androida 4.3 Jelly Bean. Urządzenie po aktualizacji oprócz znacznej poprawy stabilności i szybkości działania, otrzymało kilka nowych funkcji i usprawnień. Nowa wersja systemu wprowadza między innymi obsługę OpenGL 3.0, wsparcie dla TRIM (sprawia, że urządzenie działa szybciej) i ANT+ (funkcja, która służy do zbierania i przekazywania danych z różnych czujników) oraz aplikacje takie jak Samsung Wallet i Samsung KNOX.

Poprawiono odwzorowanie kolorów, działanie interfejsu TouchWiz (jest płynniejszy) i zarządzanie pamięcią operacyjną RAM, ale to co chyba najważniejsze – dodano wsparcie dla Samsunga Galaxy Gear, dzięki czemu teraz zegarek może działać nie tylko z Galaxy Note 3 i Galaxy Note 10.1 (2014), ale także z Galaxy S 4. Do nowości można także zaliczyć odświeżony wygląd samsungowej klawiatury, która według mnie jest naprawdę świetna, tryb czytania i nową odsłonę pre-instalowanej przeglądarki, która od teraz uruchamia się w trybie pełnoekranowym i ma nowy menedżer zakładek. Serwis SamMobile wspomina również o nowej aplikacji aparatu i kilku mniejszych ulepszeniach interfejsu użytkownika jak widget latarki czy aplikacja kontaktów.

Samsung Galaxy S 4 [źródło: galaktyczny.pl]
Samsung Galaxy S 4 [źródło: Samsung]

Póki co, aktualizacja pojawiła się w Niemczech (szczegóły poniżej) i jak to już zazwyczaj bywa, będzie udostępniania stopniowo dla kolejnych państw, więc zanim trafi do Polski może minąć kilka dni. Dlatego też sprawdzajcie często dostępność nowej wersji z pozycji telefonu (Ustawienia > Ogólne > Informacje o urządzeniu > Aktualizacja oprogramowania) i od razu raportuje jak takowa się pojawi.

Model: GT-I9505
Kraj: Niemcy
Wersja systemu: Android 4.3 Jelly Bean
Lista zmian: 1869009
Data kompilacji: Niedziela, 13 października 2013
Kod: DBT
PDA: I9505XXUEMJ5
CSC: I9505OXAEMJ5
MODEM: I9505XXUEMJ5

I9505XXUEMJ5 (1486 MB) – Pobierz

I9505XXUEMJ7 (1515,9 MB) – Pobierz <— oficjalne oprogramowanie dla Polski, więcej tutaj

Aktualizację można przeprowadzić w trybie OTA lub przez program Kies, podłączając telefon do komputera. Jeśli jednak z jakiegoś powodu te dwa sposoby u Was nie działają, można wrzucić nowe oprogramowanie za pomocą programu Odin, stosując się do instrukcji z 1. Galaktycznego Poradnika. Pamiętajcie jednak, że robicie to na własną odpowiedzialność i miejsce na uwadze, że w Androidzie 4.3 Jelly Bean dla Galaxy S 4 wprowadzono zabezpieczenie KNOX, które wykrywa ingerencję w oprogramowanie, co może spowodować utratę gwarancji. Zakładam jednak, że jeśli oficjalnie sposoby aktualizacji u Was nie działają, to już wcześniej „grzebaliście” w oprogramowaniu 🙂

I jak, u kogoś pojawił się już Android 4.3 Jelly Bean? Wychwyciliście jeszcze jakieś zmiany? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

źródło: SamMobile

30 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj