Niezbyt zadowalające wyniki sprzedażowe smartfonu Galaxy S 4 mogą przyspieszyć wprowadzenie na rynek jego następcy, co może stać się już na początku przyszłego roku. Musicie więc przyzwyczaić się, że co jakiś czas będą pojawiać się plotki o Samsungu Galaxy S 5. Jeszcze nie tak dawno czytaliśmy o metalowej obudowie, która miała być nowym wyznacznikiem jakości przyszłych smartfonów Samsunga, a teraz docierają do nas informacje jakoby Galaxy S5 miał być podobnie wykonany co Galaxy Note 3.

Topowe smartfony Samsunga mają zawsze najlepsze podzespoły, które przekładają się na wysoką wydajność, są po brzegi wypełnione najnowszymi nowinkami technologicznymi i funkcjami, ale od zawsze były krytykowane z powodu jakości ich wykonania. Błyszczący plastik, który nie dość, że był bardzo podatny na zarysowania to jeszcze zaczynał trzeszczeć po kilku miesiącach użytkowania (wiem co mówię, bo było tak w przypadku mojego Galaxy Note II). Samsung Galaxy Note 3 trochę zrywa z tym wzornictwem i wprowadził coś nowego. Choć nadal mamy do czynienia z tworzywem sztucznym to jego faktura imitująca skórę sprawia, że urządzenie znacznie lepiej leży w dłoni, lepiej się prezentuje i przede wszystkim nie zbiera odcisków palców i zarysowań.

Być może przyszły przedstawiciel serii Galaxy S będzie podobnie wykonany co najnowszy tabletofon Samsunga. Jak podaje serwis GalaxyS5Info, Samsung Galaxy S 5 będzie miał plastikową konstrukcję i tylną klapkę baterii wykonaną z takiego samego tworzywa, co Galaxy Note 3. Czy to źle? Według mnie nie, bo trzeci Note jest znacznie lepiej spasowany i wykonany od swojego poprzednika, a nowy wygląd tyłu jest praktyczny i może się podobać.

Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]

Jeśli dobrze śledziliście aktualności na naszej stronie to na pewno przemknął Wam przed oczami wpis o nowej serii Galaxy F, którą podobno przygotowuje Samsung. Według informacji mają do niej należeć tylko urządzenia najwyższej klasy (Premium) i nie wykluczone, że to właśnie one będą wykonane z bardziej  szlachetnych materiałów jak aluminium czy szkło.

Na potwierdzenie lub też zdementowanie powyższych informacji musimy się jeszcze trochę wstrzymać i poczekać na kolejne wieści. Poza tym, źródłem tej wiadomości jest mało znany serwis, dlatego trzeba ją przyjąć z lekkim przymrużeniem oka. A jaką opinię Wy macie na ten temat? Czy następca Galaxy S 4 wykonany podobnie jak Galaxy Note 3 będzie dobrym rozwiązaniem?

źródło: GalaxyS5Info przez SamMobile

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj