Obecnie Galaxy Gear, pierwszy inteligentny zegarek od Samsunga działa tylko z najnowszym tabletofonem Galaxy Note 3. Na konferencji Mobile Unpacked, która odbyła się tuż przed startem targów IFA 2013, producent poinformował, że z zegarka będą mogli korzystać posiadacze Galaxy S 4, Galaxy S III i Galaxy Note II, gdy te otrzymają stosowną aktualizację. Lista kompatybilnych urządzeń powoli się powiększa.

Samsung Galaxy Gear rozszerza możliwości komunikacyjne smartfonów i tabletów, ale funkcjonuje tylko z tymi, które wyposażone są w Bluetooth 4.0 LE (Low Energy) i działają pod kontrolą systemu Android 4.3 Jelly Bean. Jeśli spojrzymy na rodzinę Galaxy, urządzenia z tą wersją systemu jesteśmy w stanie wyliczyć na palcach u jednej ręki. Jest to oczywiście Galaxy Note 3, odświeżona wersja tabletu Galaxy Note 10.1 i od paru dni Galaxy S 4, który niecały tydzień temu otrzymał oficjalną aktualizację.

Samsung Galaxy Gear [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Gear [źródło: Samsung]

Już wkrótce urządzeń z Androidem 4.3 Jelly Bean, a tym samym ze wsparciem dla zegarka Galaxy Gear może być więcej. Do Galaxy S 4, Galaxy S III i Galaxy Note II ma dołączyć Galaxy S 4 mini, Galaxy S 4 Active, Galaxy S 4 zoom i rodzina mikrotabletów Galaxy Mega – Galaxy Mega 5.8 i Galaxy Mega 6.3.

Wszystkie wymienione mają już niebawem otrzymać specjalną aktualizację oprogramowania (nie wiadomo czy będzie to Android 4.3 Jelly Bean, choć patrząc na wstępne założenia, taka wersja powinna być), która między innymi wprowadzi możliwość komunikacji z inteligentnym gadżetem Samsunga. Co ciekawe, proces aktualizacji ma wystartować jeszcze w tym miesiącu.

źródło: SamMobile