Wiele osób pogodziło się z faktem, że ostatnią aktualizacją dla flagowego smartfonu Samsunga z 2011 roku była ta do Androida 4.1.2 Jelly Bean. Z resztą parę dni temu ta informacja została niejako potwierdzona przez australijskiego operatora Telstra – Samsung Galaxy S II nie otrzyma już żadnej znaczącej aktualizacji. Jak się jednak okazuje, jest jeszcze mały promyk nadziei dla posiadaczy tego smartfonu.

Galaxy S II był pierwszym super-smartfonem Samsunga wyposażonym w ekran Super AMOLED Plus i wydajny układ Exynos 4210. Mimo tego, że od jego premiery minęło przeszło dwa lata nadal wzbudza sporo emocji. Smartfon trafił na rynek z Androidem w wersji 2.3 Gingerbread, a potem otrzymał aktualizację do wersji 4.0.3, a chwilę potem do wersji 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Na początku tego roku, po wielu tygodniach oczekiwania, Galaxy S II poczuł powiem świeżości, a to wszystko za sprawą wydania Androida 4.1.2 Jelly Bean i odświeżonej nakładki TouchWiz UX.

Samsung Galaxy S II [źródło: galaktyczny]
Samsung Galaxy S II [źródło: galaktyczny]

Przeważnie smartfony dostają dwie góra trzy duże aktualizacje i na tym się kończy wsparcie, ale jest jeszcze mała szansa, że Galaxy S II odżyje na nowo. To wszystko za sprawą aktualizacji do wersji 4.2 Jelly Bean, której Samsung nie potwierdza, ale też nie zaprzecza.

Jeden z użytkowników napisał wiadomość na Facebooku do Samsung Mobile z zapytaniem, co dzieje się z aktualizacją do Androida 4.2 (4.3) dla Galaxy S II. Otrzymał niejednoznaczną odpowiedź, w której można przeczytać, że Samsung rozważa wydanie aktualizacji do Androida 4.2 Jelly Bean dla swoich urządzeń, ale nie podał dokłanie które są to modele i kiedy dokładnie to się stanie. Wiadomo jednak, że szczegółowe plany aktualizacji zostaną podane oddzielnie i wtedy też dowiemy się jakich urządzeń będą dotyczyć.

Samsung Galaxy S II - Android 4.2 Jelly Bean [źródło: SamMobile]
Samsung Galaxy S II – Android 4.2 Jelly Bean [źródło: SamMobile]

Samsung nie zaprzeczył definitywnie, że aktualizacja smartfonu Galaxy S II do Androida 4.2 Jelly Bean zostanie pominięta, dlatego też możemy mieć nadzieję, że taka wersja, choć pewnie sporo odchudzona i pozbawiona niektórych funkcji może trafić do starszego brata Galaxy S 4. Jak to się mówi – pożyjemy, zobaczymy.

źródło: SamMobile