Jak wiemy od czasu targów IFA 2013 i konferencji Mobile Unpacked, pierwszy smartwatch Samsunga działa obecnie tylko z najnowszym tabletofonem Galaxy Note 3. Parę dni temu pojawiła się informacja, że już niebawem Samsung Galaxy Gear będzie współpracował z większą ilością smartfonów Galaxy, a to wszystko za sprawą zbliżąjącej się aktualizacji oprogramowania. Już teraz wiemy kiedy może to nastąpić.

android-4-3-s3-s4-note2

Galaxy Gear wymaga od urządzenia z którym się łączy obecności Bluetooth 4.0 Low Energy i przede wszystkim systemu Android w wersji 4.3 Jelly Bean. Obydwie te rzeczy ma Galaxy Note 3, ale już nie długim czasie wsparcie dla zegarka ma otrzymać także kilka innych urządzeń z rodziny Galaxy. Łącznie ma ich być osiem. Kiedy to się stanie? Jak wynika z wycieku dokumentu jednego z amerykańskich sklepów, niektóre smartfony Galaxy dostaną aktualizację w przyszłym miesiącu.

Informacja dotyczy smartfonów Galaxy S III, Galaxy S 4, Galaxy S 4 Active i poprzedniej generacji tabletofonu Galaxy Note II, które otrzymają aktualizację do Androida 4.3 Jelly Bean w amerykańskich sieciach telefonii komórkowej. Z dokumentu wynika, że jeszcze w tym miesiącu, 28. i 30. października nową wersję oprogramowania otrzyma Galaxy S 4, odpowiednio w sieci Verizon i Sprint. Pozostałe modele dostaną aktualizację w połowie listopada lub w drugiej połowie listopada, a tylko Galaxy Note II w T-Mobile i Galaxy S 4 Active w Verizon otrzymają Androida 4.3 Jelly Bean w grudniu.

Aktualizacja do Android 4.3 Jelly Bean [źródło: Geek]
Aktualizacja do Android 4.3 Jelly Bean [źródło: Geek]

Aktualizacja wprowadza głównie wsparcie dla zegarka Samsung Galaxy Gear, ale na liście zmian można znaleźć jeszcze program Samsung KNOX i Samsung Wallet, nowy wygląd domyślnej klawiatury i przeglądarki internetowej, tryb czytania, nowy firmware aparatu czy lepsze odwzorowanie kolorów. Dodatkowo pojawiły się usprawnienia w samym działaniu i stabilności systemu, a także lepsze zarządzanie pamięcią RAM.

Co prawda informacja dotyczy egzemplarzy zza oceanu, ale daje nam większą pewność, że aktualizacja w podobnym czasie trafi do Europy. Z resztą już wcześniej pojawiła się wiadomość, że aktualizacja dla Galaxy Note II, Galaxy S 4 i Galaxy S III pojawi się w listopadzie i grudniu, o czym informował francuski operator SFR. Co więcej, nowa wersja Androida dla flagowca Samsunga z serii Galaxy S jest już oficjalnie dostępna u naszych zachodnich sąsiadów, więc aktualizacja dla egzemplarzy w Polsce zbliża się wielkimi krokami.

źródło: Geek przez SamMobile