Przy Union Square Park w San Francisco trwa konferencja Developer Conference, gdzie Samsung przedstawił między innymi nowe narzędzia dla twórców aplikacji i nową platformę gamingową, gdzie smartfon podłączony do telewizora z gamepadem od Samsunga zamienia się w mobilną konsolę. Wiadomością dnia jest jednak to, ile Samsung sprzedaje urządzeń w ciągu jednego dnia. A sprzedaje ich naprawdę sporo.

samsung-logo

Samsung już od jakiegoś czasu znany jest jako największy producent urządzeń mobilnych z systemem Android, więc wysoka sprzedaż i rekordowe wyniki są tylko formalnością. Jak zakomunikował wiceprezes David Eun, Samsung tylko w ciągu 24 godzin sprzedaje aż milion urządzeń mobilnych, co daje ponad 40 tysięcy sztuk na godzinę i około 690 urządzeń na minutę. Trzeba przyznać, że wynik jest imponujący.

Wśród urządzeń są nie tylko smartfony ale też tablety działające pod kontrolą systemu Android jak i Windows. Mówiąc bardzo ogólnie, raport dotyczy wszystkich urządzeń mobilnych jakie Samsung ma w sprzedaży. A ma ich całkiem sporo, w szerokim przedziale cenowym, dla różnych typów klientów, co z pewnością przełożyło się na sukces.

źródło: AndroidCentral przez SamMobile