Każdy kolejny przedstawiciel serii Galaxy S był większy, szybszy i coraz bardziej naszpikowany nowymi technologiami. W przyszłym roku ma zostać zaprezentowana już 5. generacja tego modelu, a że podobno ma to się stać zaraz na początku, to w sieci pojawia się coraz więcej informacji. Z tych najnowszych wynika, że Galaxy S 5 będzie miał układ Exynos 6 i aż 4 GB pamięci RAM.

Układ Exynos 6 gościł już na łamach naszej strony w połowie października, kiedy pierwszy raz poruszyliśmy temat nowej jednostki Samsunga. Według niepotwierdzonych jeszcze danych, układ będzie dysponował rdzeniami ARM Cortex A53/A57, będzie 64-bitowy i zostanie utworzony 14 nm technologii produkcyjnej. Wszystko to ma sprawić, że Exynos 6 będzie dużo wydajniejszy od poprzednika, potrzebując do działania znacznie mniej energii.

Koncept Galaxy S 5 [źródło: concept-phones.com]
Koncept Galaxy S 5 [źródło: concept-phones.com]

Po raz kolejny wspomina się, że pierwszym urządzeniem z nowym układem Exynos 6 będzie flagowy smartfon Samsung Galaxy S 5, który ma zadebiutować w pierwszej połowie 2014 roku. Jak podają zagraniczne źródła, pod obudową następcy Galaxy S 4 znajdziemy aż 4 GB pamięci RAM, co może sprawić, że Galaxy S 5 będzie pierwszym smartfonem na świecie z tak dużą ilością pamięci operacyjnej (chyba, że jakiś producent wyprzedzi Samsunga). Jeśli rzeczywiście tak się stanie, mam nadzieję, że będzie to lepiej wyglądać niż w przypadku Galaxy Note 3. Przypomnę, że najnowszy tabletofon z deklarowanych 3 GB ma tylko 2,38 GB dostępne dla użytkownika.

A Wy jakie macie zdanie na temat specyfikacji Galaxy S 5? Czy 4 GB w smartfonie to nie za dużo?

źródło: TheDroidGuy przez gsmManiaK