Ostatniego dnia października gigant z Mountain View zaprezentował najnowszą wersję swojego mobilnego systemu o nazwie Android 4.4 KitKat, a wraz z nim oficjalną premierę zaliczył długo wyczekiwany przez wszystkich użytkowników Nexus 5. Dzieło LG i Google jest pierwszym smartfonem z KitKat’em, ale już w kolejne ustawiają się pozostałe Nexus’y i „googlowskie” wersje smartfonów jak chociażby Galaxy S 4. Aktualizacja dla tego modelu zbliża się wielkimi krokami.

Android 4.4 KitKat oprócz kolejnej słodkiej nazwy, przynosi kilka usprawnień w kwestii działania i stabilności systemu, ale też sporo ciekawych, nowych i przydatnych rozwiązań. Do tych pierwszy zalicza się przede wszystkim poprawione zarządzanie pamięcią RAM, rozszerzenia bezpieczeństwa, optymalizację pracy baterii i lepszą reakcję ekranu na dotyk.

Galaxy S 4 Google Edition - Android 4.4 KitKat [źródło: Google]
Galaxy S 4 Google Edition – Android 4.4 KitKat [źródło: Google]

Nowości to między innymi odświeżona aplikacja telefonu, tryb pełnoekranowy (bez belki powiadomień i przycisków, które szybko przywrócimy za pomocą jednego gestu), obsługa bezprzewodowego drukowania Google Cloud Print, udoskonalony klient poczty e-mail czy wsparcie dla Bluetooth MAP. Warto także wspomnieć o udoskonalonej usłudze Google Now, którą wywołujemy przez komendę Ok, Google i ujednoliconym wyglądzie wszystkich wiadomości jak SMS, wideo-konferencje czy Hangouts’y.

Te wszystkie zmiany już niedługo będą dostępne dla wszystkich urządzeń z rodziny Nexus i specjalnej edycji Google smartfonu Galaxy S 4 (HTC One pewnie też). Kiedy to się stanie? Aktualizacja dla Nexus’ów powinna zostać udostępniona lada dzień, a wersja dla urządzeń Google Edition pojawi się w ciągu najbliższych tygodni. Wiadomo, że wydanie aktualizacji dla Galaxy S 4 GE nie zależy tylko od Google, ale też od Samsunga, dlatego też posiadacze tego modelu będą musieli poczekać nieco dłużej.

źródło: Android, SamMobile

7 KOMENTARZE

  1. Dla SGS4 nie ma jeszcze wersji 4.3, a tu już 4.4 w drodze. Pewnie za granicą już samsung taką aktualizację udostępnił tylko wiadomo… Polska zawsze musi być na szarym końcu

  2. Zdaję sobie sprawę w 100% o co chodziło w artykule. Jednak niedługo (pewnie w okolicach grudnia) zacznie pojawiać się na innych urządzeniach.
    A u Nas wtedy zawita (mam nadzieje) 4.3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj