Niektórzy już wątpili czy ten dzień kiedykolwiek nadejdzie, a inni czekali cierpliwie na kolejne informacje. Po tym jak pod koniec października Samsung Galaxy S 4 otrzymał aktualizację do Androida 4.3 Jelly Bean w Niemczech, kwestią czasu było pojawienie się tej wersji w naszym kraju. Wszyscy posiadacze Galaxy S 4 w Polsce powinni zapamiętać ten dzień bardzo dokładnie, ponieważ właśnie dzisiaj Samsung udostępnił oficjalną aktualizację do wersji 4.3 Jelly Bean.

Na początku października do sieci trafiło testowe oprogramowanie dla Galaxy S 4 z Androidem 4.3 Jelly Bean i wtedy też po raz pierwszy mogliśmy zapoznać się z listą zmian, jakie wprowadza nowa wersja systemu. Zmian i nowości było całkiem sporo, ale do tych głównych zaliczyć można poprawę szybkości działania systemu i wprowadzenie wsparcia dla zegarka Galaxy Gear. W ubiegłym miesiącu pojawił się jeszcze wyciek finalnej paczki z oprogramowaniem, które ostatecznie oficjalnie zagościło u naszych zachodnich sąsiadów w dniu 17. października. Polska nie pozostaje w tyle i może wreszcie dołączyć do krajów, gdzie oficjalnie udostępniono Androida 4.3 Jelly Bean dla smartfonu Galaxy S 4.

galaxy-s4-4-3-jelly-bean

Aktualizacja dostępna jest dla wszystkich smartfonów Galaxy S 4 (GT-I9505) pochodzących z oficjalnej, wolnej dystrybucji i działających w oparciu o czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 600. Użytkownicy, którzy nabyli telefon u polskich operatorów muszą jeszcze poczekać, ponieważ ta wersja oprogramowania nie jest przeznaczona dla telefonów brandowanych. Nowa wersja powinna pojawić się automatycznie na belce powiadomień (tryb OTA), ale jeśli tak się nie stanie, dostępność nowej wersji można sprawdzić w ustawieniach urządzenia (Ogólne > Informacje o urządzeniu > Aktualizacja oprogramowania) lub podłączając telefon do komputera i korzystając z Samsung Kies. Aktualizacja przydzielana jest stopniowo, ale z informacji użytkowników (między innymi na Twitterze) można wywnioskować, że większość otrzymała nowego Jelly Bean’a dzisiaj.

I9505XXUEMJ7 [źródło: Twitter]
I9505XXUEMJ7 [źródło: Twitter @robsoniqe]

Szczegóły aktualizacji:

Model: GT-I9505
Kraj: Polska
Wersja systemu: Android 4.3 Jelly Bean
Lista zmian: 1765174
Data kompilacji: Wtorek, 15 października 2013
Kod: XEO
PDA: I9505XXUEMJ7
CSC: I9505OXXEMJ8
MODEM: I9505XXUEMJ7

I9505XXUEMJ7 (1515,9 MB) – Pobierz

Jest też drugi, nieoficjalny sposób instalacji najnowszego oprogramowania (link powyżej) z wykorzystaniem programu Odin i 1. Galaktycznego Poradnika. Mogą z niego skorzystać osoby, które jeszcze nie otrzymały aktualizacji i nie chcą czekać, choć zalecane jest uzbrojenie się w jeszcze trochę cierpliwości 😉

I jak, jesteście już po aktualizacji? Jeśli tak to jak wrażenia? Czekam na informacje w komentarzach i zapraszam do dyskusji na forum.

źródło: @robsoniqe, @AdamLangePL, SamMobile