Pewnie większość posiadaczy smartfonów Galaxy S 4 jest już po aktualizacji, która wprowadza system Android w wersji 4.3 Jelly Bean. Jeśli jednak tak nie jest, zapewne wasz smartfon nie pochodzi z oficjalnej, polskiej dystrybucji lub po prostu nadal stoicie w kolejce po aktualizację (ta ma pojawić się dla wszystkich do końca tygodnia). Nie mniej, warto rzucić okiem jak nowy system radzi sobie na Galaxy S 4 i jakie wprowadza zmiany.
![Samsung Galaxy S 4 [źródło: galaktyczny.pl]](https://galaktyczny.pl/wp-content/uploads/2013/03/GalaxyS4-ikona.jpg)
Oficjalna aktualizacja dla Polski pojawiła się w dniu wczorajszym i była przeznaczona dla smartfonów Galaxy S 4 z procesorem Snapdragon 600 (model GT-I9505), pochodzących z oficjalnej, polskiej dystrybucji. Nową wersję systemu – Android 4.3 Jelly Bean – można było zainstalować zarówno w trybie OTA jak i podłączając telefon do komputera i korzystając z programu Kies. Z informacji i komentarzy użytkowników wynika, że sporo osób nie miało z tym problemów, ale ciągle pojawiają się pytania, jakie zmiany wprowadza nowa wersja. Postanowiłem więc trochę poczytać, sprawdzić co o aktualizacji piszą użytkownicy i zebrać wszystko w całość. Większość zmian, udoskonaleń, nowości znajduje się poniżej.
Zmiany:
- Poprawa płynności i stabilności działania
- Wsparcie dla zegarka Samsung Galaxy Gear
- Wsparcie dla OpenGL 3.0
- Aktualizacja aplikacji aparatu, który szybciej ustawia ostrość, ale nadal ma problemy z jakością zdjęć w słabym oświetleniu
- Galaxy S 4 ma 1,78 GB pamięci RAM, która trochę lepiej jest zarządzana
- Opcja Pomoc w menu podręcznym
- Samsung KNOX, Samsung Wallet (obecnie nie można jej zainstalować)
- ANT Radio Service, ANT+ Plugins, ANT HAL Service
- Nowe widgety: Latarka i Menedżer aktywnych aplikacji
- Tryb czytania
- Aktualizacja sterownika graficznego (lepsze wyniki w benchmarkach)
- Lepsze nasycenie o odwzorowanie kolorów
- Nowa wersja aplikacji S Health
- Telefon w mniejszym stopniu się nagrzewa
- Opcja Wyczyść ustawienia domyślne w menedżerze pamięci
- przyciski na klawiaturze zdają się być szerzej rozmieszczone
- Aplikacje i usługi od tego samego producenta nie są pogrupowane jak w Galaxy Note 3 (konkretnie chodzi tutaj o aplikacje od Google i Samsung)
- brak aplikacji Moje czasopismo (i innych funkcji z Galaxy Note 3)
Zdaję sobie sprawę, że to na pewno nie wszystkie zmiany jakie udało się znaleźć w Galaxy S 4 po aktualizacji. Niektóre z nich zostały uwzględnione na poniższym filmie, który przygotował Robert, ale jeśli wykryliście jeszcze jakieś nowości, śmiało możecie o nich napisać w komentarzach.
źródło: YouTube