Samsung Galaxy Note 3 to najnowsze urządzenie południowokoreańskiego producenta wyposażone w sporą ilość nowych funkcji, których nie znajdziemy w żadnym innym smartfonie. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 4.3 Jelly Bean i nawet aktualizacje innych smartfonów do tej wersji systemu nie wprowadzają wszystkich nowości jakie znajdziemy w najnowszym tabletofonie. Jest jednak sposób, by większość nowych funkcji sprawdzić na dowolnym smartfonie z Androidem. Wystarczy pobrać aplikację Galaxy Note 3 Experience.

Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]

Aplikacja Galaxy Note 3 Experience to interaktywny zbiór wszystkich kluczowych funkcji, które znajdziemy w 3. generacji tabletofonu Galaxy Note. Jest Polecenie wskazywane (Air command) i wszystkie pięć opcji wchodzących w skład tej funkcji jak przykładowo Notatka z akcji (Action Memo), Okno rysika (Pen Window) czy S Szukacz (S Finder), jest nowy tryb Multi Window i udoskonalona aplikacja S Note. Co ciekawe, możemy też przetestować działanie najważniejszych opcji Galaxy Gear – po uruchomieniu np. opcji Hands Free Call na ekranie smartfonu pojawia się wirtualny zegarek. Niektóre funkcje są w formie interaktywnych mini-poradników „krok po kroku”, a inne w formie filmów, do których warto mieć połączenie WiFi.

Interfejs programu jest czytelny i przemyślany, podzielony na dwie zakładki. Pierwsza z nich – Key Features zawiera najważniejsze funkcje Galaxy Note 3, a druga – Accessories, jak sama nazwa wskazuje, wyświetla dodatkowe, oryginalne akcesoria dostępne dla Galaxy Note 3.

[nggallery id=147]

Niestety aplikacja jest w języku angielskim (dlatego też celowo w nawiasach podałem angielskie nazwy funkcji), a do jej prawidłowego działania zalecany jest Android w wersji 4.1 lub wyższej, procesor o minimalnym taktowaniu 1,4 GHz i ekran o rozdzielczości FullHD. W sumie niewiele jest smartfonów z takim ekranem, więc dajcie znać, czy udało Wam się uruchomić aplikację i jak ona wygląda np. na ekranie HD (1280 x 720 pikseli).

Aplikację poleca się przede wszystkim osobom, które obecnie posiadają Galaxy Note II i zastanawiają się nad zakupem jego następcy, choć mogą z niej skorzystać także użytkownicy, innych smartfonów w celu sprawdzenia funkcjonalności nowego Note’a. Galaxy Note 3 Experience można pobrać za darmo z Google Play.

google-play-pobierz

źródło: Google Play przez SamMobile