Samsung już od dłuższego czasu króluje w świecie Androida, produkując i sprzedając najwięcej urządzeń działających pod kontrolą systemu z zielonym robocikiem. Południowokoreański producent posiada sporą przewagę nad innymi producentami, ale dopiero najnowszy raport Localytics pokazuje skale dominacji. Ponad 60% urządzeń z Androidem należy do Samsunga.

samsung-logo

Takie serie jak Galaxy S, Galaxy Note czy Galaxy Tab należą do najpopularniejszych na rynku. Jak wynika z aktualnego raportu przygotowanego przez firmę Localytics, Samsung ma aż 63% udziału wśród wszystkich urządzeń mobilnych z Androidem, wliczając w to nie tylko smartfony, ale też tablety i urządzenia pośrednie jak tabletofony (seria Galaxy Note). W skrócie – Samsung „robi robotę”.

Urządzenia z Androidem [źródło: Localytics]
Urządzenia z Androidem [źródło: Localytics]

Jak można zauważyć na wykresach zamieszczonych w tym wpisie, Samsung zawdzięcza ogromny sukces dzięki smartfonom takim jak Galaxy S III (15,1%), Galaxy S 4 (7,4%), Galaxy S II (5,2%) i Galaxy Note II (4,8%), ale też dwóm tabletom z 2. generacji Galaxy Tab, które łącznie osiągnęły prawie 40% udziału.

TOP 10 smartfonów z Androidem [źródło: Localytics]
TOP 10 smartfonów z Androidem [źródło: Localytics]

Co ciekawe, wśród 10 najpopularniejszych tabletów, połowa należy do Samsunga, gdzie obok dwóch wspomnianych tabletów Galaxy Tab 2 jest jeszcze Galaxy Note 10.1, Galaxy Tab 10.1 i 7-calowy Galaxy Tab. Biorąc pod uwagę same smartfony jest jeszcze lepiej. Jak wynika z raportu, aż 8 z 10 najpopularniejszych smartfonów posiada na swojej obudowie logo firmy Samsung.

TOP 10 tabletów z Androidem [źródło: Localytics]
TOP 10 tabletów z Androidem [źródło: Localytics]

Musicie sami przyznać, że dane robią wrażenie. W zestawieniu nie uwzględniono najnowszych urządzeń Samsunga jak Galaxy Note 3, Galaxy Gear czy tabletów Galaxy Tab 3, ale być może pojawią się w przyszłych raportach.

źródło: Localytics przez SamMobile

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj