Samsung Galaxy Note 3 po swojej oficjalnej inauguracji w Polsce doczekał się już kilku mniejszych aktualizacji. Przeważnie plik zajmował kilkadziesiąt megabajtów i zawsze była mowa o poprawieniu stabilności działania systemu. Niedawno pojawiła się nowa aktualizacja, która tym razem waży trochę więcej i oprócz wspomianej poprawy stabilności wnosi kilka niewielkich zmian.

Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]

Aktualizacja jest już dostępna od przeszło doby, zmienia wersję oprogramowania na N9005XXUDMJ7 i przed instalacją przyjdzie nam pobrać 117,90 MB. Zmian nie jest dużo i gdybym nie poczytał trochę na różnych forach, nie byłbym pewny co tak dokładnie się zmieniło. Obok poprawy stabilności funkcjonowania systemu, opcję blokady ponownej aktywacji urządzenia domyślnie ustawiono jako wyłączoną. Funkcja ta za pomocą konta Samsung zabezpieczna urządzenie przed ponowną aktywacją po jego wyzerowaniu. Aby ponownie aktywować tą opcję, należy udać się do ustawień bezpieczeństwa i postępować z instrukcją wyświetlającą się na ekranie.

N9005XXUDMJ7 - szczegóły [źródło: galaktyczny.pl]
N9005XXUDMJ7 – szczegóły [źródło: galaktyczny.pl]

Do zmian w tej wersji można także zaliczyć nowy wygląd standardowej klawiatury, która jest teraz w ciemnym kolorze (według mnie jasny layout był o wiele lepszy) i wyeliminowanie błędów aparatu, gdzie wyświetlały się artefakty podczas wykonywania zdjęć w słabym oświetleniu.

[nggallery id=150]

Aktualizację można pobrać w trybie OTA (jak tak ją ściągnąłem) lub podłączając Galaxy Note 3 do komputera i używając programu Samsung Kies. Można również zainstalować najnowsze oprogramowanie za pomocą 1. Galaktycznego Poradnika i programu Odin, ale trzeba liczyć się z tym, że ROM zawiera najnowszy bootloader, który uniemożliwa wszelkie modyfikacje oprogramowania bez zmiany flagi KNOX.

Model: SM-N9005
Kraj: Polska
Wersja systemu: Android 4.3 Jelly Bean
Lista zmian: 2019540
Data kompilacji: Środa, 30 października 2013
Kod: XEO
PDA: N9005XXUDMJ7
CSC: N9005OXXDMJ4
MODEM: N9005XXUDMJ7

N9005XXUDMJ7 (1427.3 MB) – Pobierz

Doszukaliście się jeszcze jakiś zmian? Jeśli tak to liczę na alert w komentarzach i dyskusję na forum w tym wątku.