Kiedy Samsung w połowie tego roku oficjalnie zaprezentował smartfon Galaxy Core, nikt chyba nie spodziewał się, że ten model będzie tak bardzo popularny, szczególnie wśród młodzieży. Kiedy słyszymy o wersji z dopiskiem Plus, od razu wyobrażamy sobie urządzenie wydajniejsze i w jakimś stopniu lepsze od poprzednika. W przypadku Galaxy Core Plus, który dzisiaj został oficjalnie zaprezentowany tak nie jest, o czym zaraz się przekonacie.

Samsung Galaxy Core Plus [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Core Plus [źródło: Samsung]

Galaxy Core Plus to kolejny smartfon ze średniej półki, który zasiądze obok takich modeli jak Galaxy S Advance czy Galaxy Ace 3. Posiada 2-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, wspomagany przez tylko 768 MB pamięci RAM, a nie 1 GB jak w Galaxy Core. Różnicę można też zauważyć w wersji systemu operacyjnego – Galaxy Core Plus działa pod kontrolą nowszej wersji Androida 4.2 Jelly Bean.

System wyświetlany jest na 4,3-calowym ekranie TFT o rozdzielczości WVGA, a do zdjęć i filmów (WVGA @ 30fps) posłuży aparat o matrycy 5 milionów pikseli z diodą LED i Autofocus’em. Smartfon ma 4 GB pamięci ROM z czego niecałe 2 GB jest dostępne dla użytkownika. Na całe szczęście przestrzeń na dane można rozszerzyć za pomocą karty pamięci i to o maksymalnie 64 GB. Galaxy Core Plus może pochwalić się też wszystkimi popularnymi standardami łączności jak HSPA do 21 Mbit/s, Bluetooth (v3.0), WiFi, WiFi Direct, GPS i NFC.

[nggallery id=151]

Samsung Galaxy Core Plus jest całkiem lekkim (137 gramów) i poręcznym smartfonem, którego grubość sięga 9,4 mm. Pod obudową znalazło się miejsce dla baterii o pojemności 1800 mAh, która powinna wystarczyć na 2 lub 3 dni działania.

Smartfon został oficjalnie potwierdzony przez tajwański oddział firmy Samsung i jak na razie nie wiadomo nic na temat jego ceny i dostępności w sklepach. Uważacie, że taki smartfon przyjąłby się na naszym rynku?

źródło: Samsung