Samsung Galaxy Camera to ciekawe urządzenie nie tylko dla osób, które uwielbiają robić zdjęcia, ale też dla tych, którzy lubią się nimi dzielić. Wszystko dzięki temu, że aparat działa pod kontrolą systemu Android i posiada łączność z Internetem. Czy doczekamy się jego następcy? Coraz więcej wskazuje na to, że tak.

Galaxy Camera został zaprezentowany przeszło rok temu na targach IFA 2012 w Berlinie, a swoją polską premierę zaliczył w grudniu ubiegłego roku. Urządzenie Samsunga przyciągnęło wzrok użytkowników nienagannym designem, dobrą specyfikacją, ale przede wszystkim obecnością systemu Android 4.1 Jelly Bean i modułu 3G. Takie połączenie znacznie rozszerzyło możliwości zwykłego aparatu, na którym mogliśmy instalować aplikacje i korzystać z wielu funkcji jak chociażby przesyłanie wykonanych zdjęć na Dropbox’a.

Samsung Galaxy Camera [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Camera [źródło: Samsung]

Spekulacje o następcy Galaxy Camera pojawiły się już w maju tego roku, kiedy urządzenie o oznaczeniu EK-GN120 pomyślnie przeszło weryfikację Bluetooth. Potem okazało się, że jest to wersja aparatu z 4G LTE, przeznaczona dla amerykańskiej sieci Verizon. Galaxy Camera 2 jak nie było tak nie ma, ale niebawem może to się zmienić.

Użytkownik @Evleaks, który znany jest z udostępniania licznych przecieków, umieścił na kanale Twitter zdjęcie, które podobno zostało wykonane za pomocą kolejnej generacji aparatu Galaxy Camera. Zdjęcie ma 2 megapiksele, nie jest najlepszej jakości i tak naprawdę nic nie przedstawia, ale ważniejsze są szczegóły zdjęcia, z których możemy się dowiedzieć kilku istotnych rzeczy. Z najważniejszych wynika, że fotografię zrobiono urządzeniem marki Samsung o oznaczeniu EK-GC200. To własnie ten ciąg kilku znaków wskazuje na 2. generację Galaxy Camera.

Na chwilę obecną nic więcej nie jest wiadomo, więc pozostaje nam czekać na kolejne informacje. Nie można wykluczyć, że Galaxy Camera 2 ujrzymy na targach CES lub MWC, które odbędą się na początku przyszłego roku.

źródło: Twitter przez SamMobile