Pamiętacie podrasowaną wersję tabletofonu Samsung Galaxy Note II z baterią o pojemności większej niż w niejednym tablecie i pamięcią prawie 300 GB? Z pewnością tak, bo w lipcu ta wiadomość i zdjęcia obiegły całą sieć. Tym razem sprawa dotyczy Galaxy Note 3 i nie jest to wytwór użytkownika, a kolejny produkt firmy Mugen Power.

Mugen Power to producent z Chin, który specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości zamiennych akumulatorów do większości urządzeń mobilnych na rynku. Baterie zazwyczaj mają zwiększoną pojemność, więc pozwalają wydłużyć pracę smartfonu na jednym naładowaniu. Podobnie jak to było w przypadku baterii do Galaxy S 4 czy Galaxy S 4 Active, smartfon może pracować nawet 4-5 dni.

Bateria do Galaxy Note 3 oznaczona jako HLI-N9005XL posiada NFC, a jej pojemność wynosi 6500 mAh, więc jest ponad dwukrotnie wydajniejsza niż standardowy akumulator dołączany fabrycznie do tabletofonu. Takie rozwiązanie zwiększa nieco grubość smartfonu, więc w zestawie nie mogło zabraknąć specjalnie wyprofilowanej klapki, która zakrywa tył trzeciego Note’a.

Zestaw jest dostępny w dwóch kolorach – białym i czarnym, a jego cena została ustalona na poziomie 98,50 dolarów (około 300 złotych). Firma Mugen Power zapewnia roczną gwarancję i szybką wysyłkę, która będzie realizowana od 6. grudnia.

źródło: Mugen przez SamMobile