Na początku tego miesiąca pojawiło się pierwsze testowe oprogramowanie z Androidem 4.3 Jelly Bean dla smartfonu Galaxy S III, które jak się okazało, w tej samej wersji zostało udostępnione jako oficjalna aktualizacja w Szwajcarii i Grecji. Parę dni temu Android 4.3 trafił też do Wielkiej Brytanii. Sporo użytkowników jednak było niezadowolonych z działania systemu, a przez sieć przetoczyła się ogromna fala krytyki pod adresem producenta. Samsung postanowił więc wstrzymać proces aktualizacji i naprawić wszystkie błędy.

galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean

Spośród wszystkich urządzeń Samsunga, które miały otrzymać aktualizację do Androida 4.3 Jelly Bean jest też poprzedni flagowiec z rodziny Galaxy S. Przeglądając różne fora i komentarze użytkowników, wygląda na to, że to właśnie Galaxy S III ma największe problemy po instalacji najnowszej aktualizacji, która została dla niego udostępniona. Wśród najważniejszych błędów wymienia się bardzo częste, nawet kilkunastosekundowe lagi, ogromne zużycie baterii, problem z czarnym ekranem zaraz po odebraniu połączenia, słabe zarządzanie pamięcią RAM czy losowe zawieszanie się urządzenia.

Po wielu skargach i zażaleniach dotyczących problemów nowej aktualizacji dla Galaxy S III, serwis SamMobile postanowił skontaktować się bezpośrednio z brytyjskim oddziałem firmy Samsung, by ten wydał oficjalnie oświadczenie w tej sprawie. W odpowiedzi dowiadujemy się, że producent rozpoczął analize problemów, a proces aktualizacji Galaxy S III do Androida 4.3 Jelly Bean został zawieszony do odwołania.

“As we are currently investigating the reported issues with Galaxy S3 4.3 Jelly Bean update, the upgrading service has been temporarily suspended. We are committed to providing customers with the best possible mobile experience, and will ensure to resume the upgrading service at the earliest possibility.” – Samsung Mobile UK

Samsung Galaxy S III [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S III [źródło: Samsung]

Oznacza to, że aktualizacja nie jest już dostępna w trybie OTA i w programie Samsung Kies, a ponownie pojawi się dopiero wtedy, jak tylko wszystkie błędów zostaną wyeliminowane. Miejmy nadzieję, że tak też się stanie, bo użytkownicy tego modelu smartfonu czekają na aktualizację już od dłuższego czasu i nadal działają na systemie Android 4.1.2 Jelly Bean, który do najnowszych już nie należy.

Jak tylko pojawią się nowe informacje na ten temat, na pewno damy Wam znać. Wiem, że nie lubicie tego robić, ale musicie uzbroić się w jeszcze więcej cierpliwości. Skoro oprogramowanie będzie ponownie przygotowane i sprawdzane, jest duża szansa, że będzie działać w pełni stabilnie i być może zyska nowe funkcje.

źródło: SamMobile