Seria Galaktycznych Poradników, których w głównej mierze autorem jest Bartosz Hadrich wyjaśnia Wam tajniki związane z systemem Android, ciesząc się przy tym ogromną popularnością. Tym razem witam Was ja, Bartek Rak (@BartekRak) i tym wpisem chciałbym rozpocząć nową serię na blogu galaktyczny.pl, która będzie poświęcona ciekawym, wybranym przeze mnie aplikacjom w danym miesiącu. Mamy drugą połowę listopada, więc nie przedłużając  przejdźmy do pierwszej, listopadowej piątki programów.

1. Timely

Timely to w prostym tłumaczeniu aplikacja zastępująca budzik, który fabrycznie dostarcza nam producent. Tym co wyróżnia Timely na tle innych tego typu programów jest przepiękny wygląd, który każdemu powinien przypaść do gustu. Do dyspozycji mamy trzy ekrany z innymi funkcjami takimi jak budzik, zegar oraz minutnik. Dla każdego z tych ekranów możemy przypisać oddzielny motyw kolorystyczny, dzięki czemu wygląd nie znudzi nam się szybko. Aplikacja pozwala stworzyć z naszego telefonu zegarek nocny.

[nggallery id=152]

Do programu dołączany jest również minimalistyczny widget. Niestety, aby skorzystać z pełni możliwości aplikacji, należy wykupić wersję płatną, odpowiednio 2,99 złotych za wersję bez reklam lub 12,99 złotych za Timely Pro. W wariancie Pro możemy skorzystać z opcji stworzenia własnego motywu dla każdego ekranu, a także dodatkowych dzwonków alarmu oraz zadań, które pomogą się nam rano rozbudzić.

google-play-pobierz

2. Tweedle

Jeśli używacie Twittera to jestem pewien, że szukaliście jakiegoś alternatywnego klienta tego właśnie portalu. Może to właśnie Tweedle przypadnie Wam najbardziej do gustu. Aktualnie używam bety tej aplikacji, do której każdy może się zapisać za pośrednictwem Google+. Wersja ta zmieniła trochę swój interfejs, który teraz jest jeszcze bardziej minimalistyczny. Do wyboru mamy kilka motywów, które głównie bazują na kolorach różnych działów z Google Play.

Tweedle [źródło: galaktyczny.pl]
Tweedle [źródło: galaktyczny.pl]

W aplikacje Tweedle jest także wbudowana przeglądarka, dzięki czemu wszystkie linki będą bezpośrednio otwierane w programie. Ekran główny jest podzielony domyślnie na trzy kategorie: oś czasu, wzmianki i wiadomości, a ich kolejność można dowolnie zmieniać oraz rozszerzać o inne kategorie. Mamy również możliwość dodawania wielu kont, co może okazać się bardzo przydatne dla osób zarządzających kilkoma profilami na Twitterze. Niestety w aplikacji brakuje mi jednej rzeczy, którą ma konkurencyjny Falcon Pro, a mianowicie powiadomień w czasie rzeczywistym.

google-play-pobierz

3. Pocket Casts

Bardzo długo szukałem aplikacji do odsłuchiwania podcastów. Niektóre były ładne, ale nie wyszukiwały moich ulubionych odcinków, a jak już wyszukiwały to były przerażająco brzydkie. Wkrótce trafiłem na program Pocket Casts, który nie dość, że był ładny to znajdował wszystko co tylko chciałem. Po uruchomieniu wita nas miły dla oka interfejs, gdzie z lewej strony możemy wysunąć pasek z opcjami wyszukiwania odcinków, a także playlistami. Na dole paska zostało ukryte odświeżanie odcinków oraz ikonka ustawień aplikacji, które nawiasem mówiąc są dość rozbudowane.

[nggallery id=153]

Same odcinki naszych ulubionych podcastów możemy pobierać na nasze urządzenie, dzięki czemu możemy ich słuchać bez połączenia z Internetem. Do wyboru mamy dwa motywy kolorystyczne aplikacji (ciemny i biały). Największą wadą może okazać się cena programu, która na chwilę obecną wynosi nieco ponad 13 złotych.

google-play-pobierz

4. Dash Clock

Jestem przekonany, że akurat tą aplikację świetnie znacie. Jest to nic innego jak piękny, minimalistyczny widget zegarka. Do wyboru mamy kilka motywów zegarka oraz daty wyświetlanej poniżej. Jednak największym usprawnieniem tego widgetu jest mnogość wtyczek dostępnych w Google Play. Są one wyświetlane poniżej lub po prawej stronie zegarka w zależności od wybranego rozmiaru widgetu. Ponadto możemy sobie ustawić natężenie tła w procentach.

[nggallery id=154]

Aplikacja jest dostępna dla wszystkich urządzeń posiadających system Android 4.2.2 Jelly Bean lub jego wyższą wersję. Możemy ją pobrać z Google Play całkowicie za darmo.

google-play-pobierz

5. Eye In Sky Weather

Z całą pewnością szukaliście, bądź nadal szukacie aplikacji do obsługi pogody. Moją propozycją jest Eye In Sky Weahter. Program jest podzielony na trzy zakładki, a mianowicie aktualną pogodę, prognozę na najbliższe 48 godzin oraz pogodę długoterminową na 15 dni. Co ciekawe w aplikacji mamy do wyboru dość dużo różnych motywów na ikonki pogodowe, które moim zdaniem są bardzo ładnie zaprojektowane.

[nggallery id=155]

Wydawca aplikacji daje nam do dyspozycji także widget pogody w różnych rozmiarach. Możemy w nim ustawić takie same motywy ikonek jak w samej aplikacji, możemy zmienić tło widgetu i kolory napisów. Program ten jest dostępny w wersji darmowej (link poniżej) i płatnej (ok. 7,41 złotych), która usuwa reklamy.

google-play-pobierz

Podsumowanie

Myślę, że w pierwszym cyklu (miesiącu) tej serii przedstawiłem Wam kilka przydatnych i ciekawych programów, które sprawią, że praca na Waszym urządzeniu będzie jeszcze przyjemniejsza. Tymczasem zaczynam szukać kolejnych fajnych aplikacji, które postaram się opisać w przyszłym, grudniowym zestawieniu. Może macie jakieś ciekawe propozycje? Na koniec zachęcam do obejrzenia poniższego filmu, gdzie prezentuję wszystkie opisane w tym wpisie programy.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj