Po koniec października pojawiła się informacja o urządzeniach, które będą w niedalekiej przyszłości kompatybilnie z zegarkiem Galaxy Gear. Wiąże się to oczywiście z otrzymaniem aktualizacji do systemu Android w wersji 4.3 Jelly Bean, która oprócz kilku większych zmian wprowadza także wsparcie dla zegarka. Na liście urządzeń był obecny 6,3-calowy smartfon Galaxy Mega, który podobno dostanie aktualizację w styczniu.

samsung-galaxy-mega-6-3-android-4-3-jelly-bean

Największy Samsung Galaxy Mega to smartfon z 6,3-calowym ekranem o rozdzielczości HD, dwurdzeniowy procesor i 1,5 GB pamięci RAM, co sprawia, że jest to idealne urządzenie do multimediów i rozrywki. Galaxy Mega 6.3 zadebiutował w pierwszej połowie kwietnia tego roku i posiadał na starcie system Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean. Od tamtego czasu już trochę minęło i jeszcze będzie trzeba poczekać przynajmniej miesiąc, by posiadacze tego modelu mogli przeprowadzić aktualizację do nowszej wersji.

Wyciek dokumentu z Rogers [źródło: Rogers]
Wyciek dokumentu z Rogers [źródło: Rogers]

Jak wynika z dokumentu pochodzącego od operatora Rogers, Samsung Galaxy Mega 6.3 i kilka innych smartfonów z rodziny Galaxy otrzyma aktualizację do Androida 4.3 Jelly Bean już w styczniu przyszłego roku. Nie jest znana podana dokładna data udostępnienia nowej wersji oprogramowania, ale już teraz możemy się domyślać jakie wprowadzi zmiany. Przede wszystkim będzie to wsparcie dla zegarka Galaxy Gear, ale też znajdziemy odświeżony interfejs użytkownika (podobny do tego z Galaxy S 4 czy Galaxy Note 3), nowy wygląd niektórych aplikacji, programy takie jak Samsung KNOX i Samsung Wallet, a także tryb czytania i obsługę OpenGL 3.0.

źródło: PhoneArena