Aktualizacja do systemu Android 4.3 Jelly Bean dla Samsunga Galaxy S III jest chyba jedną z najbardziej problematycznych, jakie kiedykolwiek zostały udostępnione (pomijając wersję 4.1.2 Jelly Bean dla Galaxy S Advance). Na początku ubiegłego miesiąca proces aktualizacji się rozpoczął, by w drugiej połowie listopada został przerwany z powodu nadmiernej ilości błędów. Mamy jednak dobrą wiadomość – oprogramowanie z najnowszym Jelly Bean’em ponownie pojawiło się na serwerach Samsunga.

galaxy-s3-android-4-3-jelly-bean

Użytkownicy, którzy otrzymali aktualizację lub zainstalowali ją ręcznie borykali się z kilkoma problemami, które sprawiały, że komfortowe użytkowanie smartfonu nie było możliwe. Błędy dotyczyły między losowego, długotrwałego zawieszania telefonu, słabego zarządzania pamięcią RAM i ogromnego drenowania baterii. Najnowsza aktualizacja (I9300XXUGMK6) ma to wszystko naprawić, wprowadzając dodatkowo wsparcie dla Galaxy Gear i niektóre zmiany, o których pisaliśmy między innymi tu, tu i tutaj. Jak wynika jednak z pierwszych opinii użytkowników, nie jest tak wesoło jak być powinno.

Najnowsza aktualizacja pojawiła się jak na razie tylko w Wielkiej Brytanii przez kanał OTA (Over-the-Air) i póki co nie została udostępniona poprawna paczka z oprogramowaniem. Mało tego, jak można przeczytać na różnych forach, niektórzy użytkownicy podchodzą do sprawy bardzo niepoważnie, udostępniając fałszywe archiwa z oprogramowaniem, gdzie data ostatniej kompilacji wskazuje na czerwiec tego roku. Prawidłowe szczegóły najnowszego update’u zostały podane poniżej.

Model: GT-I9300
Region: Wielka Brytania
Wersja systemu: Android 4.3 Jelly Bean
Lista zmian: 2168382
Data kompilacji: Czwartek, 28. listopada 2013
Kod: BTU
PDA: I9300XXUGMK6
CSC: I9300OXAGMK6
MODEM: I9300XXUGMK6

Wszyscy zainteresowani Androidem 4.3 Jelly Bean dla swojego Galaxy S III będą musieli jeszcze wstrzymać się z aktualizacją, do czasu aż ta oficjalnie pojawi się w Polsce lub zostanie udostępnione działające oprogramowanie z Wielkiej Brytanii. Jak tylko to się stanie, damy Wam znać aktualizując ten wpis, a tymczasem zapraszam do dyskusji w komentarzach i na naszym forum.

źródło: SamMobile, Forum Android