Samsung Galaxy Note 3 jest na naszym rynku od dwóch miesięcy i doczekał się już kilku aktualizacji. Z racji tego, że urządzenie trafiło do sklepów z jedną z najnowszym wersji systemu Google – Androidem 4.3 Jelly Bean, aktualizacje nie wprowadzają zmiany wersji systemu, a dotyczą przeważnie małych zmian i poprawek. Z jedną z takich aktualizacji mamy do czynienia w dniu dzisiejszym.

Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 3 [źródło: Samsung]

Aktualizacja zmienia wersję oprogramowania na N9005XXUDMK2 i jest dostępna w trybie OTA dla wszystkich posiadaczy Galaxy Note 3, który nabyli smartfon z oficjalniej, polskiej dystrybucji. Nowa wersja pojawiła się dzisiaj rano i nie wprowadza dużych zmian. Z resztą nie ma się co spodziewać po paczce, która waży niecałe 27 MB. W szczegółach aktualizacji możemy przeczytać to co już dobrze znamy – Poprawa stabilności.

Galaxy Note 3 - aktualizacja [źródło: galaktyczny.pl]
Galaxy Note 3 – aktualizacja [źródło: galaktyczny.pl]

Osobiście nie zauważyłem żadnych zmian, nowych aplikacji czy nowych funkcji w ustawieniach. Podobnie jest z szybkością działania smartfonu, który działa tak jak przed aktualizacją. Niestety w dalszym ciągu nie poprawiono błędu tzw. pasów pojawiających się w aparacie podczas wykonywania zdjęć w słabym oświetleniu. Wcześniej myślałem, że problem zniknął, ale po głębszej analizie muszę stwierdzić, że nadal występuje.

Galaxy Note 3 - aktualizacja [źródło: galaktyczny.pl]
Galaxy Note 3 – aktualizacja [źródło: galaktyczny.pl]

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Samsung rozpoczął testy Androida 4.4 KitKat dla Galaxy Note 3. Jeszcze nie znamy daty jego wydania (nieoficjalnie mówi się o styczniu), ale miejmy nadzieję że będzie to jedna z aktualizacji, które pojawią się w najbliższym czasie.

Wracając do najnowszej łatki z dzisiaj. Jesteście już po aktualizacji? Jeśli tak to czekam na opinie i komentarze, bo być może Wy trafiliście na jakieś zmiany.