Od zawsze było wiadomo, że urządzenia pochodzące bezpośrednio od Google mają większe przywileje, przede wszystkim jeśli weźmiemy pod uwagę aktualizacje systemu. Zazwyczaj bywa tak, że smartfony i tablety z rodziny Nexus jako pierwsze dostają najnowsze aktualizacje, a zaraz po nich w kolejce ustawiają się smartfony Google Edition. Jednym z nich jest Galaxy S 4 Google Edition, który właśnie otrzymał Androida 4.4.2 KitKat.

samsung-galaxy-s4-google-edition-android-4-4-2-kitkat

Kiedy smartfony takie jak Galaxy S III, Galaxy Note II czy Galaxy S 4 mini ciągle czekają na aktualizację do systemu Android 4.3 Jelly Bean, Galaxy S 4 w edycji od Google już może cieszyć się najnowszą wersją KitKat’a. Aktualizacja co prawda nie zajmuje dużo bo raptem 57.5 MB, ale zmienia wersję systemu na 4.4.2 KitKat. Po instalacji oprogramowanie jest oznaczone jako I9505GUEUCML4.

Galaxy S 4 GE - Android 4.4.2 KitKat [źródło: SamMobile]
Galaxy S 4 GE – Android 4.4.2 KitKat [źródło: SamMobile]

Patrząc na wielkość aktualizacji nie ma się co spodziewać dużych zmian czy nowych funkcji, bo najnowsza wersja wprowadza poprawki błędów i ulepszenia zabezpieczeń, względem Androida 4.4 KitKat. Aktualizacja powinna wyskoczyć automatycznie na belce powiadomień, ale jeśli tak się nie stanie warto sprawdzić jej dostępność ręcznie. W tym celu wystarczy wejść w Ustawienia, przejść na ostatnią zakładkę Ogólne, wybrać pozycję Informacje o urządzeniu i sprawdzić aktualizację.

Czy ktoś z czytelników posiada Galaxy S 4 w wersji Google Edition? Jesteście już po aktualizacji?

źródło: SamMobile

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj