Na ten dzień czekali chyba wszyscy miłośnicy serii Grand Theft Auto, którzy mieli z nią styczność przede wszystkim na urządzeniach mobilnych. Zapowiadana pod koniec ubiegłego miesiąca część San Andreas trafiła już do sklepu Google Play na urządzenia z systemem Android. Poruszenie było ogromne, bo sama gra to wręcz legenda, ale nie obyło się bez problemów.

Grand Theft Auto San Andreas to siódma część, która przez wielu graczy jest uważana za najlepszą odsłonę całej serii. Wpływ na tą decyzję miała przede wszystkim ogromna przestrzeń, rozbudowana fabuła gry, nowe pojazdy, szeroki arsenał broni, a także możliwość tworzenia unikatowego wizerunku głównego bohatera gry. To wszystko, a nawet więcej spotkamy w mobilnej odsłonie gry, która zagościła w sklepie Play ponad 9 lat po premierze wersji pecetowej i konsolowej.

GTA: San Andreas [źródło: Google Play]
GTA: San Andreas [źródło: Google Play]

W San Andreas na smartfony i tablety firma Rockstar skupiła się na oprawie graficznej, która została specjalnie przystosowna pod urządzenia przenośnie, wliczając w to udoskonalone modele, dynamiczne oświetlenie i większą paletę barw. Wprowadzono także zapisywanie stanu gry w chmurze (wymagane konto Rockstar Social Club), trzy różne tryby sterowania, obsługę bezprzewodowych kontrolerów na USB i Bluetooth, a także opcję dowolnego ustawienia efektów graficznych w grze. Według informacji zamieszczonych w opisie gry, San Andreas to najbardziej obszerna gra na urządzenia mobilne, która zapewni aż 70 godzin rozgrywki. Jak więc widać możliwości jest sporo, ale jak pokazują liczne komentarze i oceny użytkowników, w rzeczywistości nie jest tak kolorowo jakby mogło się wydawać.

GTA: San Andreas [źródło: Google Play]
GTA: San Andreas [źródło: Google Play]

GTA: San Andreas ma problemy na niektórych urządzeniach, które mimo tego, że powinny być kompatybilne, w rzeczywistości nie są. Użytkownik po pobraniu aż 2,4 GB danych zamiast cieszyć się grą widzi czarny ekran lub główny pulpit swojego telefonu, bo gra chwilę po uruchomieniu sama się wyłącza. Niektórzy gracze raportują także losowo występujące migania i „artefakty”, co widać na poniższym screenie. Takie problemy przełożyły się na aktualną ocenę gry, która wynosi tyko 3,2 gwiazdki – gra otrzymała prawie 1700 głosów na „piątkę”, ale też prawie 1500 głosów to ocena najniższa. Miejmy więc nadzieję, że najbliższe aktualizacje naprawią wszystkie napotkane błędy.

GTA: San Andreas - problem [źródło: forum.galaktyczny.pl (GAdam)]
GTA: San Andreas – problem [źródło: forum.galaktyczny.pl (GAdam)]

Według producenta gra do działania wymaga systemu Android w wersji 3.0 lub wyższej i ponad 2,4 GB przestrzeni na dysku. Warto więc wygospodarować sobie trochę wolnej pamięci w urządzeniu i żeby nie mieć wątpliwości co do działania gry, sprawdzić listę kompatybilnych urządzeń na oficjalnej stronie. Gra nie należy do tanich, bo na jej zakup trzeba przeznaczyć 25,99 złotych.

google-play-pobierz

Ktoś już przemierza dzielnice Los Santos?

źródło: Google Play