W ubiegłym miesiącu rozpocząłem nową serię na galaktycznym, gdzie wybieram pięć najlepszych w mojej opinii programów na system Android. Pierwszą część przyjęliście z wielkim entuzjazmem więc, witam Was w drugim i ostatnim w tym roku przeglądzie pięciu najlepszych aplikacji na grudzień 2013. Nie będę przedłużać na wstępie, więc przejdźmy do pierwszej aplikacji, która znalazła się na mojej liście.

1. Cal

Myślę, że na pewno kojarzycie dość znaną aplikację do przypomnień jaką jest Any.DO. Jej deweloperzy postanowili stworzyć równie przydatną aplikację kalendarza o nazwie Cal, która jest dostępna od dłuższego czasu na iOS’a, a na Androida trafiła kilka dni temu. Jak przyzwyczaiła nas aplikacja Any.DO, również w Cal ujrzymy minimalistyczny i przejrzysty wygląd, któremu towarzyszą bardzo ładnie wykonane animacje.

[nggallery id=168]

Mamy do dyspozycji dwa gesty, które ułatwiają pracę z aplikacją – przesuwanie palcem w prawo lub w lewo, co kieruje nas do następnego lub poprzedniego dnia, a także przesunięcie w dół, co powoduje przełączenie się do widoku całego miesiąca. W tle wyświetlają się zdjęcia z różnych kategorii, które możemy wybrać w ustawieniach. Zaletą jest możliwość wybrania domyślnego kalendarza jak i synchronizacja z Any.DO.

google-play-pobierz

2. Blurone

Jeśli lubicie prostotę na waszym pulpicie domowym to Blurone jest aplikacją specjalnie przygotowaną dla Was. Służy do rozmazywania zdjęć, dzięki czemu otrzymujemy bardzo ładne tapety. Po uruchomieniu wita nas miły wygląd aplikacji podzielony na trzy opcje, takie jak Create a wallpaper, Create custom image, a tekże About, gdzie znajdziemy informacje o samej aplikacji jak i jej autorze. Program pozwala również na udostępnienie stworzonej przez nas tapety oraz jej zapisanie.

[nggallery id=169]

google-play-pobierz

3. Fleksy

W Google Play można znaleźć wiele aplikacji klawiatury, ale niestety większość z nich wygląda mizernie, pomimo wielu ciekawych funkcjonalności. Z Fleksy może być inaczej. Zacznijmy od tego, że wygląd klawiatury spodoba się chyba każdemu, a ciekawych opcji też nie brakuje. Mamy tutaj dostępne gesty, dzięki którym pisanie staje się bardziej komfortowe. Przykładowo przesuwając po środkowym rzędzie w klawiaturze w lewo zostaje usunięte poprzednio wpisane słowo, a przesuwając również po środkowym rzędzie w prawo uzyskujemy spację. Co więcej w ustawieniach możemy wybrać między trzema motywami kolorystycznymi jak i trzema rozmiarami klawiatury.

Fleksy [źródło: galaktyczny.pl]
Fleksy [źródło: galaktyczny.pl]

[nggallery id=170]

Niestety aplikacja ma jedną i to dość poważną wadę – brak wsparcia dla języka polskiego. Nie mniej jednak uważam, ze Fleksy ma ogromy potencjał i z pewnością zacznę korzystać z tej aplikacji, jeśli tylko zostanie wprowadzony język polski.

google-play-pobierz

4. Cover

Jakiś czas temu było głośno o inteligentnym ekranie blokady, który ma zostać stworzony na Androida pod nazwą Cover. Aplikacja trafiła już go Google Play i każdy zainteresowany może ją pobrać za darmo. Odblokowywanie telefonu następuje przez przesunięcie palca w prawo, podobnie jak to ma miejsce w iOS 7. Cover „uczy się” jakich aplikacji najczęściej używamy i umożliwia ich szybkie uruchomienie, przesuwając ikonkę aplikacji w prawo.

[nggallery id=171]

Mamy również możliwość wybrania jednego z czterech profili – Home, Work, Car oraz Out, gdzie i dla każdego możemy ustawić inną tapetę, a dodatkowo dla Home i Work przypisać odpowiedni adres. Dla osób używających wzoru do odblokowywania nie mam dobrej wiadomości. Podczas odblokowania program wyrzuca nas do standardowego ekranu blokady, gdzie musimy wprowadzić wzór.

google-play-pobierz

5. Financius

Ostatnią, ale wcale nie najmniej ciekawą aplikacją jest Financius, który służy do zarządzania naszymi wydatkami. Mamy możliwość dodania kilku rachunków bankowych, ale sama aplikacja bezpośrednio się z nimi nie łączy. Mimo tego, że wszystkie transakcje wprowadzamy tu ręcznie jest to bardzo prosty i szybki proces.

[nggallery id=172]

Program pozwala nam do każdej dodanej transakcji przypisać odpowiednią kategorię, którą możemy samodzielnie utworzyć lub wybrać z domyślnych znajdujących się już w programie. Financius wyświetla także specjalny wykres kołowy, który przedstawia w jakich kategoriach przeprowadzamy nasze transakcje.

google-play-pobierz

Tak wygląda ostatnie w tym roku TOP 5 aplikacji na Androida. Jeśli przegapiliście zestawienie z ubiegłego miesiąca, możecie nadrobić zaległości klikając w ten link. Mam nadzieję, że przedstawione programy przypadły Wam do gustu i skorzystaliście z moim propozycji na telefonie. Na koniec zapraszam też do obejrzenia poniższego filmu, gdzie powyższe aplikacje można zobaczyć w akcji.

Jeśli chcecie zobaczyć recenzje innych aplikacji, to oczywiście zapraszam na mój kanał na YouTube, gdzie znajdziecie zestawienia z poprzednich miesięcy. Ja tymczasem znów zaczynam przeszukiwać Google Play w poszukiwaniu nowych, ciekawych aplikacji, które pojawią się w styczniowym TOP 5. Może macie jakieś propozycje?  Korzystając jeszcze z okazji, chciałbym Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia Galaktycznych marzeń.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj