Galaxy Gear to pierwszy inteligentny zegarek od Samsunga, który swoją premierę miał na wrześniowych targach IFA w Berlinie. Gear jak każde nowe urządzenie ma swoje plusy, ale nie jest pozbawiony wad, które mogą zostać wyeliminowane w przyszłej generacji zegarka. Nie wykluczone, że taka zostanie zaprezentowana już na początku przyszłego roku, bo od jakiegoś czasu pojawia się coraz więcej plotek na ten temat. Bardzo prawdpodobne, że Galaxy Gear 2 poznamy na MWC w Barcelonie.

galaxy-gear-2

Już pod koniec listopada pojawiły się informacje, że Samsung zaprezentuje 2. odsłonę Galaxy Gear na początku 2014 roku. Źródłem tych informacji były koreańskie media, które twierdziły, że premiera Gear’a 2 może odbyć się razem z kolejnym smartfonem z rodziny Galaxy S. Najnowsze wieści rzucają jednak inne światło na ten temat, co nie jako przekreśla dotychczasowe spekulacje. Jest duże prawdopodobieństwo, że Galaxy Gear 2 ujrzymy na przyszłorocznych targach Mobile World Congress, które odbędą się w lutym w stolicy Katalonii. Co ciekawe, drugi smartwatch nie zostanie zaprezentowany obok Galaxy S 5 (premiera flagowca zawsze odbywała się na osobnej imprezie), a razem z urządzeniem o nazwie Galaxy Band.

„Samsung aktualnie pracuje nad Galaxy Gear 2, który na pewno będzie wydany na początku przyszłego roku” – mówi Lee Seung-woo, analityk z IBK Securities.

O tym drugim urządzeniu – Galaxy Band – praktycznie nic nie wiemy, ale jak sama nazwa wskazuje, może to być coś w rodzaju „inteligentnej” opaski na nadgarstek, głównie przygotowanej z myślą o osobach aktywnie spędzających czas. Urządzenie zapewne będzie wyposażone w niewielki ekran wyświetlający podstawowe dane o czasie, pogodzie czy przebytej drodze, będzie monitorować nasze warunki fizyczne oraz mierzyć tętno i ciśnienie krwi. Nie wykluczone też, że Galaxy Band będzie się łączyć ze smartfonem, by synchronizować dane.

SM-V100T - patent [źródło: SamMobile]
SM-V100T – patent [źródło: SamMobile]

Trochę więcej informacji dotarło do nas o Galaxy Gear 2, który ma być o około 15-20% smuklejszy niż 1. generacja. Wszyscy czekają też na wydajniejszą baterię i wbudowany GPS. Teraz pojawiają się również plotki o elastycznym OLED’owym wyświetlaczu, który ma znaleźć swoje miejsce w nowym zegarku. Być może dzięki zastosowaniu wygiętego ekranu zegarek lepiej dopasuje się do nadgarstka.

Trzeba jednak zaznaczyć, że te informacje nie są oficjalnie, więc trzeba do nich podchodzić z lekkim dystansem. Targi MWC w Barcelonie rozpoczynają się 24. lutego 2014 roku, więc do ich startu pozostały niecałe dwa miesiące. Tam wszystko stanie się jasne.

źródło: SamMobile