Zapewne osoby, które posiadają smartfon z rodziny Galaxy i używają go często jako zamennik mobilnej konsoli do gier, już od dłuższego czasu rozglądają się na GamePad’em od firmy Samsung. Mimo tego, że gadżet pojawił się w Polsce już w listopadzie, dopiero początek 2014 roku można uznać za jego oficjalną premierę w sklepach. Ja już kontroler zamówiłem i w tym wpisie napiszę, gdzie to można zrobić, za ile i jak wygląda sprawa dostawy.

Samsung GamePad EI-GP20 [źródło: Samsung]
Samsung GamePad EI-GP20 [źródło: Samsung]

Jeśli ktoś planuje zakup tego gadżetu, to na pewno zdaje sobie sprawę do czego służy i jakie daje możliwości. Samsung GamePad o oznaczeniu EI-GP20 to druga generacja specjalnego kontrolera (pierwsza została zaprezentowana razem z Galaxy S 4 i chyba do tej pory nie trafiła do sprzedaży), który potrafi zmienić nasz smartfon z Androidem w przenośną konsolę do gier. Urządzenie posiada specjalny uchwyt, gdzie umieszczamy smartfon i komplet przycisków, które możemy spotkać w większości kontrolerów do konsol czy pecetów. GamePad łączy się ze smartfonem przez Bluetooth, więc może też działać na odległość, gdy podłączymy smartfon do telewizora czy monitora.

Widać, że GamePad EI-GP20 dopiero teraz wkracza do sprzedaży w naszym kraju i na chwilę obecną jest dostępny tylko w dwóch sklepach – Alternate i Redcoon (jeśli trafiliście na inną ofertę, dajcie znać). Z racji niższej ceny i pojawienia się oferty wcześniej, wybrałem tą z pierwszego sklepu.

Samsung GamePad EI-GP20 w Alternate.pl
Samsung GamePad EI-GP20 w Redcoon.pl

GamePad w Alternate został wyceniony na 259 złotych, co jest ceną zbliżoną do ofert z zagranicznych sklepów. Przykładowo gadżet w niemieckim i brytyjskim Alternate kosztuje odpowiednio 59,90 euro i 51,90 funtów, co w przeliczeniu daje podobną kwotę co u nas. Koszt dostawy jak na nasze realia jest dosyć wysoki i wynosi 49 złotych (w przypadku przedpłaty na konto), ale trzeba zaznaczyć, że paczki są wysyłane z magazynu firmy, który znajduje się w Niemczech. Jednak na przesyłkę nie trzeba długo czekać, bo są one wysyłane za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS, a czas dostawy wynosi od 2 do 4 dni roboczych. Koszt wysyłki wzrasta o dodatkowe 39 złotych, jeśli zdecydujemy się na przesyłkę za zaliczeniem pocztowym.

Samsung GamePad EI-GP20 w Alternate [źródło: Alternate]
Samsung GamePad EI-GP20 w Alternate [źródło: Alternate]

GamePad zamówiłem wczoraj i mam nadzieję, że zgodnie z informacją na stronie otrzymam go na początku przyszłego tygodnia. Oczywiście jak tylko zostanie do mnie dostarczony poinformuję Was o tym na Facebooku. Możecie też liczyć na unboxing, pierwsze wrażenia i obszerną recenzję, ale wszystko w swoim czasie.

Aktualizacja 03.01.2014 r., 23:40

W ofercie sklepu Redcoon pojawiła się informacja, że przy zakupie GamePad’a EI-GP20 nie będziemy musieli pokrywać kosztów wysyłki. Brakuje jednak informacji o formie i czasie dostawy, ale prawdopodobnie wysyłka jest realizowana za pośrednictwem firmy kurierskiej.

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj