W ubiegłą środę mogliście zobaczyć prawdpodobny wygląd tabletu Galaxy Tab Pro 8.4 i zapozać się z jego wstępną, niepotwierdzoną jeszcze specyfikacją. Jak już zapewne wiecie, Samsung szykuje też 10,1-calową odsłonę tego tabletu, które ze względu na nazwę, a także zastosowane podzespoły będzie zaliczać się do high-endowych urządzeń.

W przypadku mniejszego tabletu Galaxy Tab Pro znana była tylko jego przekątna ekranu i rozdzielczość określana jako „wysoka”. Z 10,1-calową wersją jest trochę inaczej, bo dzięki wynikom z benchmarku AnTuTu możemy się dowiedzieć, że tablet będzie wyposażony w ekran o rozdzielczości WQXGA (2560 x 1600 pikseli). Niewykluczone, że będzie to ta sama matryca, którą Samsung zastosował w odświeżonej wersji Galaxy Note 10.1, ale w głębi duszy widzę tutaj ekran AMOLED.

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition [źródło: Samsung]

Wyniki zdradzają także inne dane techniczne tabletu. Według nich w Galaxy Tab Pro 10.1 znajdziemy bardzo wydajny układ Exynos 5420 o taktowaniu 1,9 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej i 32 GB pamięci wewnętrznej na dane, którą prawdopodobnie będzie można rozszerzyć kartą microSD o dodatkowe 64 GB. Sprzęt będzie pracował pod kontrolą systemu Android 4.4.2 KitKat i nowej wersji nakładki TouchWiz.

Widać, że specyfikacja jest całkiem bogata i miejmy nadzieję, że znajdzie swoje odzwierciedlenie w rzeczywistym produkcie. Premiera tabletów z serii Galaxy Tab Pro nie została jeszcze potwierdzona, ale przed nami są dwie duże imprezy (CES i MWC), na których tablety mogą zostać ujawnione.

źródło: AnTuTu przez SamMobile