Samsung w Las Vegas za sprawą billboardów podgrzewa atmosferę tuż przed oficjalnym startem targów CES 2014 i premierą nowych tabletów Galaxy Note Pro i Galaxy Tab Pro. Trzeba przyznać, że trochę ich będzie. Dzięki użytkownikowi @evleaks, który jest źródłem wielu trafnych przecieków, możemy zobaczyć jak będą wyglądać nowe tablety Samsunga i co będą skrywać pod obudową.

galaxy-note-pro-galaxy-tab-pro-ces-2014

Na wielkim plakacie mogliśmy zobaczyć tylko 12,2-calowy tablet Samsung Galaxy Note Pro, którego można uznać niejako za główną gwiazdę całej imprezy. Wiemy już, że oprócz modelu z rodziny Galaxy Note Pro, Samsung zaprezentuje trzy nowe i mocne tablety Galaxy Tab Pro, różniące się między sobą głównie przekątną ekranu, ale też specyfikacją. Będzie to Galaxy Tab Pro 8.4, Galaxy Tab Pro 10.1 i Galaxy Tab Pro 12.2.

Za sprawą użytkownika @evleaks możemy zapoznać się z danymi technicznymi wszystkich tabletów i zobaczyć je na kilku zdjęciach prasowych, które wyciekły do sieci. Według źródeł, wszystkie cztery nowe tablety będą wyposażone w ekrany o rozdzielczości WQXGA (2560 x 1600 pikseli), 8-megapikselowe aparaty z tyłu i 2-megapikselowe z przodu, a także w zależności od wersji, czterordzeniowe układy Snapdragon 800 (modele z LTE) lub Exynos 5 Octa (WiFi/3G). Tablety mają też pracować pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat z najnowszą nakładką TouchWiz.

Galaxy Tab Pro 8.4 na CES 2014 [źródło: evleaks]
Galaxy Tab Pro 8.4 na CES 2014 [źródło: evleaks]

Dwa największe tablety – Galaxy Note Pro 12.2 i Galaxy Tab Pro 12.2 oprócz tego, o czym wspomniałem wyżej, będą mogły pochwalić się 3 GB pamięci operacyjnej RAM, ogromną baterią o pojemności 9500 mAh i 32 lub 64 GB wewnętrznej pamięci do przechowywania danych. Tablety pod względem specyfikacji i wyglądu będą bardzo do siebie zbliżone, ale tym co będzie je odróżniać będzie rysik S-Pen i specjalnie dostosowane aplikacje, które są charakterystycznymi elementami serii Galaxy Note.

[nggallery id=176]

Galaxy Tab Pro z 8.4- i 10.1-calowym ekranem ma mieć 2 GB pamięci RAM, 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej i odpowiednio, baterię o mocy 4800 i 8220 mAh.

[nggallery id=177]

Wszystkie nowe modele pod względem wyglądu będą zbliżone do niedawno zaprezentowanego tabletofonu Galaxy Note 3. Widać to głównie z tyłu urządzeń, gdzie zostały wykończone sztucznym tworzywem, które jest matowe i imituje skórę z eleganckim obszyciem. Tablety zostaną oficjalnie ogłoszone na specjalnej konferencji Samsunga na targach CES 2014, która ma odbyć się dzisiaj wieczorem.

źródło: @evleaks przez GSMArena