Aktualizacja dla Galaxy Note 3 do Androida 4.4.2 KitKat miała pojawić się pod koniec stycznia i ten termin jest coraz bardziej prawdpodobny. Dopiero co dostaliśmy testowe oprogramowanie z najnowszym KitKatem dla Galaxy S 4, a podobne już niedługo może trafić także do trzeciego tabletofonu Samsunga. Myślę, że to kwestia kilku dni.

Android 4.4.2 KitKat nie wprowadza może jakiś rewolucyjnych zmian, ale zawsze miło jest zobaczyć świeżą aktualizację na swoim urządzeniu, szczególnie takim jak Galaxy Note 3, który od niedawna jest na rynku. W wersji oprogramowania dla Galaxy S 4 zauważono lekką poprawę wydajności (wyższe wyniki w benchmarkach) i stabilności systemu, odświeżoną klawiaturę Samsung, na której teraz lepiej się pisze w trybie poziomym i nowe jasne ikony na belce powiadomień.

Zapewne podobne zmiany będą dostępne dla Galaxy Note 3, ale mam skrytą nadzieję, że pojawią się nowości, które Samsung zaprezentował na CES 2014 z nowymi tabletami Galaxy NotePRO i Galaxy TabPRO (jak nie w tym oprogramowaniu to może przy jednej z kolejnych aktualizacji). Mam tutaj na myśli nowy interfejs użytkownika TouchWiz z Magazine UX, odświeżonym trybem Multi Window (niekoniecznie z możliwością uruchomienia 4 aplikacji, bo na 5,7-calowym ekranie nie byłoby to komfortowe) czy funkcją Remote PC do sterowania komputerem na odległość.

Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 [źródło: SamMobile]
Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Note 3 [źródło: SamMobile]

Zgodnie z wiadomością zamieszczoną na Twitterze przez SamMobile, kolejnym testowym oprogramowaniem będzie właśnie to dla Galaxy Note 3. Nie wiadomo kiedy dokładnie to się stanie, bo jak informuje serwis, system posiada sporą ilość błędów, które uniemożliwiają udostępnienie oprogramowania. Myślę, jednak, że chłopaki szybko uporają się z problemami i niebawem będziemy mogli testować KitKat’a na trzecim Note.

źródło: SamMobile

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj