Spośród wszystkich urządzeń Samsunga oficjalną aktualizację do Androida 4.4.2 KitKat póki co otrzymały tylko dwa smartfony – Galaxy Note 3 i Galaxy S 4 Google Edition. Ostatnie dwa wycieki oprogramowania wskazują jednak na to, że następny może być Galaxy S 4 (wersja standardowa). A co z Galaxy S III i Galaxy Note II? Kiedy te urządzenia otrzymają nową wersję systemu?

Sporo użytkowników z niecierpliwością wyczekuje chwili aż na belce w ich smartfonie czy tablecie pojawi się upragniona informacja o aktualizacji do KitKat’a. Wiadomo, że nie wszystkie urządzenia ją dostaną, ale wspomniane we wstępie Samsungi czy topowe smartfony takich producentów jak HTC, Sony czy LG jak najbardziej tak. Pozostaje tylko kwestia odpowiedzi na pytanie – Kiedy? Na stronie Cult of Android pojawił się pewnego rodzaju harmonogram, który może nam przybliżyć czas premiery KitKat’a dla poszczególnych smartfonów.

android-4-4-kitkat

Według zamieszczonych informacji, Samsung Galaxy S 4 oficjalną aktualizację otrzyma pod koniec stycznia, na co w pewnym sensie wskazywały ostatnie przecieki. Do końca tego miesiąca powinien także zakończyć się proces aktualizacji dla Galaxy Note 3, dla którego obecnie KitKat jest dostępny tylko w Polsce.

Nieco starsze modele jak Galaxy S III i Galaxy Note II będą musiały jeszcze trochę poczekać. Jak podaje źródło, najnowsza wersja Androida zawita do tych smartfonów na przełomie marca i kwietnia, czyli za około 2-3 miesiące. Nic więc dziwnego, bo jakby nie patrzeć obydwa modele dopiero dostały Androida w wersji 4.3 Jelly Bean, a pierwszeństwo aktualizacji przypada tym nowszym jak Galaxy S 4 i Galaxy Note 3.

Powyższe informacje nadal mają status nieoficjalny, dlatego nie ma co kurczowo się ich trzymać i bezgranicznie na nich polegać. Dokładne daty nie są znane i zapewne poznamy je dopiero w dniu aktualizacji. W każdym razie wiemy mniej więcej kiedy możemy ich się spodziewać, a to zawsze coś, bo lepsza jakaś informacja niż żadna.

źródło: Cult of Android przez AndroidNow

23 KOMENTARZE

  1. A jaka szansa realna jest ze sIII DOSTANIE KIT KATA? W prasie pisze sie ze nnie dostanie juz … jesli tak to samsung to ostatni tel jakiego od nich kupilem. Mam teraz 4.3 ale kontakty nadal mula… szkoda slow …

  2. Mam nadzieję, ze Krzysztof ma rację. Wczoraj czytałem prasę branżową i info było, ze KIT KAT s 3 nie dostanie 🙁 stąd moje pytanie …

  3. Właśnie przed chwilą sprawdziłem dostępność aktualizacji na SGS4 i znalazło nowe aktualizacje. Właśnie się pobierają waży ponad 700 mb więc to pewnie aktualizacja do 4.4

  4. To może przy okazji Krzysztofie dowiedziałbyś się o jakiejkolwiek aktualizacji dla note 8″.W naszym kraju nie było żadnej od momentu wprowadzenia na rynek tego tabletu.

      • Też tak myślę Jj,ale mam dobrą nowinę.Wiem,że bardzo niedługo dostaniemy w Polsce 4.2.2 dla naszego notka.To jest pewne.Natomiast druga sprawa,możemy być również pewni 4.3.Super sprawa,co nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj