Jeśli poprzednie spekulacje się potwierdzą to za dwa miesiące będziemy już po premierze Galaxy S 5. Póki co, wciąż jesteśmy zasypywani informacjami na temat przyszłego flagowca Samsunga, których z dnia na dzień jest coraz więcej. Część specyfikacji została potwierdzona w ubiegłym tygodniu, ale jeszcze dużo rzeczy jest dla nas tajemnicą, głównie tych związanych z nowymi funkcjami i rozwiązaniami. Mówiło się o skanerze tęczówki oka i czytniku linii papilarnych, ale jak się okazuje, w Galaxy S 5 znajdziemy tylko ten drugi.

Skaner tęczówki oka z pewnością byłby czymś rewolucyjnym w Galaxy S 5, ale na takie rozwiązanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jak wynika z najnowszych informacji przekazanych przez serwis The Korea Herald, następca Galaxy S 4 nie będzie wyposażony w technologię umożliwiającą odczytanie informacji z naszego oka, a tylko w czytnik linii papilarnych.

Jak dobrze pamiętacie, najnowszy smartfon firmy Apple – iPhone 5S może rozpoznać linie znajdujące się na naszym palcu za pomocą sensora umieszczonego się w przycisku Home. Samsung pójdzie o krok dalej i wprowadzi podobną technologię, a czytnik znajdzie się pod wyświetlaczem. Jeszcze nie wiadomo nic konkretnego na temat działania tej funkcji, ale można sobie wyobrazić, że palec użytkownika zostanie odczytany, gdy ten umieści go w odpowiednim miejscu na ekranie. Zapewne okaże się to pomocne podczas odblokowania ekranu w smartfonie.

Premiera Galaxy S 5 ma odbyć się w marcu lub kwietniu i dopiero wtedy oficjalnie dowiemy się, co będzie skrywał nowy smartfon Samsunga. Jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne newsy.

źródło: The Korea Herald przez SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj