Galaxy Gear to pierwsza próba Samsunga w świecie inteligentnych zegarków i trzeba przyznać, że całkiem udana poza drobnymi mankamentami. Jednym z nich jest ograniczona kompatybilność, bo jak zapewne wiecie, Gear’a można połączyć tylko z wybranymi smartfonami Galaxy. Co prawda, jakiś czas temu pojawiły się spekulacje, że być może w przyszłości zegarek będzie obsługiwany przez „nie-samsungowe” urządzenia, ale temat szybko ucichł. Jednemu z użytkowników udało się jednak połączyć Galaxy Gear z… Nexusem 5.

Samsung tworzy własny eko-system wokół swoich urządzeń, dlatego też nikłe są szanse na to, że kiedykolwiek Galaxy Gear będzie oficjalnie działał ze smartfonami czy tabletami innych producentów. Podobnie jest z niektórymi aplikacjami i usługami, które są dostępne tylko w urządzeniach Galaxy, stanowiąc integralną część ich oprogramowania. Nie możemy oczywiście tego krytykować, bo każda firma ma swoją politykę, która jednym może się podobać, a innym wręcz przeciwnie, dlatego pozostawię to bez większego komentarza.

Galaxy Gear i Nexus 5 [źródło: producent]
Galaxy Gear i Nexus 5 [źródło: producent]

Wracając do tematu, jeden z użytkowników forum XDA przedstawił nieoficjalny sposób, który umożliwia połączenie zegarka Galaxy Gear ze smartfonem Nexus 5. Wszystko sprowadza się do instalacji programu Gear Manager i kilku innych aplikacji z plików APK, które są niezbędnę do prawidłowego działania Gear’a. Nie jest jednak tak kolorowo jakby się wydawało, bo nie działają wszystkie funkcje zegarka jak S Voice czy informacje o pogodzie, a powiadomienia muszą być obsługiwane przez dodatkową aplikację.

Wszyscy zainteresowani, którzy mają dostęp do obydwu urządzeń, chwilę wolnego czasu i wiedzę na temat Androida mogą spróbować swoich sił i sami połączyć Galaxy Gear z Nexusem. Pamiętajcie jednak, że jest to sposób nieoficjalny, więc producenci urządzeń ani nasz serwis nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody. Wątek z instrukcją można zobaczyć tutaj.

źródło: XDA przez SamMobile