Wiadomo, że wygląd to kwestia gustu, ale ja do Galaxy Gear nie mam większych zastrzerzeń. Zegarek jest solidnie wykonany, ma aluminiową kopertę i ładnie prezentuje się na ręce, ale z racji jego grubego zapięcia, trzeba pamiętam, że najpierw zdejmujemy zegarek, a potem koszulę, nie odwrotnie. Z najnowszych informacji wynika, że przyszły Galaxy Gear będzie ładniejszy, a producent wyposażony go w elastyczny wyświetlacz.

galaxy-gear-2

Jeszcze zanim poznaliśmy pierwszą generację Galaxy Gear wiele osób spodziewało się, że to właśnie w niej Samsung zastosuje elastyczny ekran. Tak się jednak nie stało i zegarek pojawił się ze standardowym, 1,63-calowym wyświetlaczem Super AMOLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli. Widoczne zmiany mają przyjść z drugą generacją, bo jak twierdzi serwis ZDNet, koreański producent do swojego przyszłego smartwatch’a wpakuje elastyczny wyświetlacz OLED, który być może sprawi, że zegarek będzie smuklejszy i lepiej dopasuje się do nadgarstka.

Ponadto Samsung ma wprowadzić pewne zmiany w wyglądzie, które sprawią, że Galaxy Gear 2 będzie prezentował się znacznie lepiej od poprzednika. Zegarek ma być bardziej atrakcyjny i jak to zostało nazwane – pozbawiony „nudnych elementów” (cokolwiek to znaczy). Czy druga odsłona Gear’a będzie lepsza od pierwszej? Trudno na tą chwilę stwierdzić, ale jeśli producent liczy na większy sukces, musi przede wszystkim zagwarantować wsparcie dla większej ilości urządzeń.

Spekuluje się, że Galaxy Gear 2 zostanie zaprezentowany razem ze smartfonem Galaxy S 5 gdzieś na przełomie marca i kwietnia.

źródło: SamMobile