W połowie tego miesiąca poznaliśmy oficjalne ceny i czas dostępności nowych tabletów Samsunga w Polsce. Tego największego i najbardziej funkcjonalnego, czyli Galaxy NotePRO możemy spodziewać się w naszym kraju w cenie od 2999 do 3399 złotych, gdzieś w połowie lutego. Tymczasem na Wyspach sprzedaż tabletu rozpocznie się nieco wcześniej, bo już pojawiła się przedsprzedaż.

Samsung Galaxy NotePRO [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy NotePRO [źródło: Samsung]

Samsung Galaxy NotePRO to tablet dla profesjonalistów, którzy potrzebują wydajnego urządzenia, wyposażnego w szereg przydatnych funkcji i aplikacji, oferującego sporą przestrzeń roboczą. Tablet ma 12,2-calowy wyświetlacz w rozdzielczości WQXGA, czterordzeniowy procesor Snapdragon 800, 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Został oparty o system Android 4.4 KitKat urozmaicony zupełnie nową nakładką producenta, a użytkownik w celu bardziej precyzyjnej obsługi może skorzystać z rysika S-Pen. Nic więc dziwnego, że Galaxy NotePRO swoje kosztuje.

Samsung Galaxy NotePRO - przedsprzedaż [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy NotePRO – przedsprzedaż [źródło: Samsung]

Tablet Galaxy NotePRO w wersji z Wi-Fi (SM-P900) pojawił się w pierwszej ofercie przedsprzedażowej na brytyjskiej stronie producenta. Cena na poziomie 649 funtów raczej nie zaskakuje, choć po bezpośrednim przeliczeniu jest sporo wyższa od tej w Polsce – około 3300 złotych. Tablet ma być dostępny w sprzedaży od 4. lutego 2014, a osoby, które zdecydują się na zakup w przedsprzedaży, otrzymają dodatkowo kontroler do gier Samsung GamePad EI-GP20. Póki co nie ma żadnych informacji o wersji z LTE.

źródło: Samsung przez SamMobile