Do tej pory oficjalnie z najnowszej odsłony systemu od Google mogą korzystać posiadacze tabletofonu Galaxy Note 3, bo aktualizacja dla tego modelu pojawiła się niemal miesiąc temu. Inne smartfony muszą jeszcze czekać, ale mamy świetną wiadomość dla użytkowników flagowca Galaxy S 4. Wielkimi krokami dla tego popularnego telefonu zbliża się aktualizacja do Androida 4.4 KitKat.

android-4-4-kitkat-galaxy-s4

Oprócz delikatnego liftingu nakładki TouchWiz Nature UX, która ma być jeszcze bardziej płaska, system doczeka się wielu optymalizacji „pod maską”. Świadczą o tym wysokie wyniki w benchmarkach uruchomionych na telefonach z testową wersją oprogramowania. Ucieszy to też zwykłych użytkowników, ponieważ smartfon powinien dużo szybciej i płynniej działać w codziennym użytku.

Wracając do wyglądu systemu, nie można przemilczeć umieszczenia skrótu aparatu na ekranie blokowania. To znaczące udogodnienie dla miłośników mobilnej fotografii, pragnących szybko uwiecznić warte uwagi kadry. Wystarczy musnąć ikonę aparatu na ekranie blokady i po chwili możemy robić zdjęcia. Warto też spojrzeć na ikony, które umieszczono na przezroczystym pasku statusu i utrzymano w stylu nowego Androida, celując w minimalistyczny, elegancki styl. Można je zobaczyć na poniższym screenie, który został udostępniony na Twitterze przez znanego użytkownika Eldar Murtazin.

Belka powiadomień z KitKat'a [źródło: PhoneArena]
Belka powiadomień z KitKat’a [źródło: Twitter]

Samsung poprawił również klawiaturę ekranową, która między innymi lepiej radzi sobie z wykrywaniem dotknięć wirtualnych klawiszy. Jeśli jesteście niecierpliwi, oprogramowanie dla międzynarodowej wersji telefonu można pobrać tutaj i przetestować na swoim smartfonie.

źródło: Twitter przez PhoneArena