Niecałe dwa tygodnie dzielą nas od targów MWC 2014 w Barcelonie i konferencji Mobile UNPACKED, gdzie zostanie zaprezentowany kolejny flagowy smartfon Samsung Galaxy S 5. Im bliżej tego wydarzenia tym atmosfera staje się bardziej gorąca. Wszystko za sprawą kolejnej zapowiedzi, którą Samsung udostępnił na swoim Twitterze i Facebooku.

Zdjęcie opublikowane dzisiaj rano przez Samsung Tomorrow wskazuje na to, że Galaxy S 5 będzie wyposażony w mocno odświeżony interfejs użytkownika TouchWiz i nową funkcjonalność. Być może będzie to nakładka podobna do tej, którą znamy z nowych tabletów z serii TabPRO i NotePRO. Na teaserze możemy zauważyć nowe, bardziej minimalistyczne miniatury nowych programów i usług, które znajdziemy w przyszłym flagowcu Samsunga. Wynika z nich, że smartfon będzie szybki, nowoczesny i będzie miał wszechstronne zastosowanie, od rozrywki po sferę biznesową. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało w finalnym projekcie, bo obecne ikony swoją prostotą bardzo przypominają wygląd Symbian’a. Też macie takie wrażenie?

UNPACKED 5 [źródło: Samsung]
UNPACKED 5 [źródło: Samsung]

Przypomnę na koniec jak wygląda nieoficjalna specyfikacja flagowca. Samsung Galaxy S 5 prawdopodobnie będzie wyposażony w 5,25-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości i trafi na rynek w dwóch wersjach, z czterordzeniowym Snapdragonem 805 i układem Exynos 6 Octa od Samsunga. Znajdziemy też 3 GB pamięci operacyjnej RAM, 16-megapikselowy aparat, kamerkę 3,2 Mpix z przodu i akumulator o pojemności 3200 mAh. Całość ma działać pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Kto czeka na Samsunga Galaxy S 5, ręka do góry! 🙂

źródło: Samsung Tomorrow