Użytkownicy smartfonu Galaxy S 4 nadal czekają na udostępnienie oficjalnej aktualizacji do Androida 4.4.2 KitKat. Po Galaxy Note 3, który najnowszą wersję systemu otrzymał ponad miesiąc temu, to właśnie obecny (jeszcze) flagowiec z serii Galaxy S miał być następny w kolejce po aktualizację. Dzisiaj pojawiło się kolejne testowe oprogramowanie, które być może zwiastuje, że oficjalna aktualizacja już niebawem się pojawi.

Ostatni testowy build dla Galaxy S 4 pojawił się w połowie stycznia bieżącego roku. Teraz serwis SamMobile udostępnił paczkę z kolejnym, najnowszym i najstabilniejszym oprogramowaniem z Androidem 4.4.2 KitKat, które zostało oznaczone numerem I9505XXUFNAD. Oprogramowanie mogą sprawdzić użytkownicy, którzy nadał pracują na wersji 4.3 Jelly Bean lub wcześniej zainstalowali jedną z testowych kompilacji.

android-4-4-kitkat-galaxy-s4

Android 4.4.2 KitKat wprowadza sporo zmian w obrębie systemu, który jest zauważalnie szybszy i ładniejszy. Za tym pierwszym przemawiają między innymi wyższe wyniki w benchmarkach, a także szybsze uruchamianie smartfonu i odlokowanie ekranu. Na poprawę estetyki systemu wpłynęła przede wszystkim odświeżona belka powiadomień, na której wszystkie ikony są w kolorze białym. Do zmian zalicza się także ikona aparatu na ekranie blokady, dodatkowe emotikony w wiadomościach czy poprawiona domyślna klawiatura. Więcej o nowościach jakie wprowadza KitKat można przeczytać tutaj.

Najnowsze oprogramowanie testowe jest przeznaczone dla europejskich egzemplarzy Galaxy S 4. Szczegóły znajdują się poniżej, a każdy zainteresowany może wrzucić KitKat’a postepując zgodnie ze wskazówkami zawartymi w Galaktycznym Poradniku. Oczywiście czekamy na opinie i wrażenia pierwszych testerów 😉

Model: GT-I9505
Region: Europa
Wersja systemu: Android 4.4.2 Jelly Bean
Lista zmian: 481100
Data kompilacji: Wtorek, 28 stycznia 2014
Kod: OXX
PDA: I9505XXUFNAD
CSC: I9505XXUFNA2
MODEM: I9505XXUFNAD

I9505XXUFNAD (1,5 GB) – Pobierz

źródło: SamMobile