Im bliżej do targów Mobile World Congress tym więcej pojawia się informacji na temat urządzeń, które tam zobaczymy. Niektóre wiadomości są niemal pewne, a inne bardzo zaskakujące i wręcz trudne do wyobrażenia. Właśnie teraz mamy do czynienia z tymi drugimi, które wskazują, że następca Galaxy Gear będzie działał w oparciu o inny system niż Android.

galaxy-gear-tizen

Jak wynika z informacji zagranicznych źródeł na które powołuje się też USA Today, w Samsungu Galaxy Gear 2 nie znajdziemy systemu od Google, a system Tizen, który od dawna jest rozwijany przez koreańskiego producenta. Czy to będzie dobre rozwiązanie? Trudno cokolwiek teraz powiedzieć, bo wszystko zależy od optymalizacji oprogramowania pod tak mały ekran i tego, jak będzie wyglądać kwestia połączenia ze smartfonami z Androidem. Mam tylko nadzieję, że Tizen nie podzieli losów platformy bada.

Pierwsza generacja Galaxy Gear była wyposażona w system Android 4.2.2 Jelly Bean i specjalną nakładkę, która została przystosowana pod wygodną, dotykową obsługę za pomocą kilku prostych gestów. Do jej działania nie można mieć zastrzeżeń, bo zegarek funkcjonuje bardzo sprawnie. A skoro jest dobrze, to po co to zmieniać? Wszystko powinno wyjaśnić się już na początku przyszłego tygodnia.

źródło: AndroidCentral