Jak wiadomo, inteligentne zegarki Samsunga nie mają możliwości wysyłania SMS’ów w sposób taki, jaki znamy ze smartfonów. Z powodu niewielkiego ekranu o przekątnej 1,63 cala pisanie wiadomości z wykorzystaniem klawiatury ekranowej nie należałoby do przyjemności, dlatego producent zdecydował się na tzw. szablony SMS, czyli krótkie, gotowe wiadomości, które możemy wysłać za pomocą jednego kliknięcia. W nowym Samsungu Gear 2 to się jednak zmieni, dzięki klawiaturze Fleksy. Co to takiego?

Fleksy dla Gear 2 [źródło: galaktyczny.pl]
Fleksy dla Gear 2 [źródło: galaktyczny.pl]

Fleksy to projekt bardzo ciekawej wirtualnej klawiatury ekranowej dla urządzeń z systemem Android iOS. Wyróżnia się prostotą, szybkością i intuicyjnością, czyli wszystkim tym, czym powinna się cechować idealna klawiatura dla gadżetów takich jak smartwatche. Jak poinformowała firma w oficjalnym komunikacie prasowym, klawiatura Fleksy będzie dostępna dla Samsunga Gear 2, jak tylko trafi on do sprzedaży.

“This is an important milestone in our mission to make touchscreen typing easier on wearable devices. We are now bridging the gap between your smartwatch and smartphone, making it easier for you to communicate directly from your wrist.” – powiedział Ioannis Verdelis, COO firmy Fleksy.

Ioannis Verdelis twierdzi, że główną misją jego firmy jest stworzenie sposobu, by pisanie na ekranie gadżetów osobistych takich jak zegarki Gear było łatwiejsze i przyjemniejsze. Chce sprawić, by użytkownicy mogli wysyłać i odpowiadać na wiadomości SMS bezpośrednio z nadgarstka. Mimo tego, że Gear 2 ma tylko 1,63-calowy ekran to wprowadzanie tekstu ma być komfortowe, dzięki specjalnemu algorytmowi i systemowi autokorekty, który automatycznie skoryguje błędy. Myślę, że ten plan może się udać, a klawiatura na pierwszych screenach wygląda bardzo obiecująco.

Fleksy dla Gear 2 [źródło: galaktyczny.pl]
Fleksy dla Gear 2 [źródło: galaktyczny.pl]

Fleksy zostanie udostępniona razem z debiutem zegarka Gear 2 na sklepowych półkach. Zanim to się jednak stanie, możecie wypróbować klawiaturę na swoim smartfonie lub tablecie, pobierając ją za darmo ze sklepu Google Play.

źródło: Fleksy przez SamMobile

3 KOMENTARZE

    • Na Gear wystarczy klawiatura bez polskich znaków chociaż z drugiej strony lepiej napisać, zrobić komuś łaskę niż laske

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj